10 139,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 152680302
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "16-Pack Köksstol Pepe"
Stapelbar Stol Pepe
Besöksstol Pepe är en perfekt stol för väntrum, mässor och övriga evenemang. Stapelbar stol för platsbesparande förvaring!
Tidlös formgivning och ergonomiskt formad sittyta ger angenäm sittkomfort även under längre tid.
Mått:
Total höjd: 87 cm
Total bredd: 43 cm
Totalt djup: 47 cm
Sitthöjd: 45 cm
Sittyta: 40 x 36 cm
Höjd ryggstöd: 40 cm
Max. belastning: 120 kg
Sits:
- Material: trä
- Ryggstöd ger bekväm sittposition
Underrede:
- Material: kromad metall
- Robust underrede med fyra ben
Detaljer:
- Modern, funktionell formgivning
- Stapelbar
- Lätt att rengöra
- Komfortabelt sittande i flera timmar
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Diese Konferenzstühle sind schlicht designt und durch die Verarbeitung aus Holz und Metall besonders robust und pflegeleicht. Die Stühle können mühelos mit einem milden Reinigungsmittel und einem feuchten Tuch gesäubert werden.
Die Sitze bestehen aus lackiertem Holz (die Farben "Eiche" und "Walnuss" sind aus Echtholzfurnier). Die Gestelle aus Metall in Chrom-Optik sorgen für einen stabilen und sicheren Stand.
Ca. Maße : Gesamthöhe: 87 cm | Gesamtbreite: 43 cm | Gesamttiefe: 47 cm | Sitzhöhe: 45 cm | Sitzfläche (BxT): 40 x 36 cm | Höhe Rückenlehne: 42 cm | Breite Rückenlehne: 40 cm | Max. Belastbarkeit: 120 kg | Einzelgewicht: 4 kg | Gesamtgewicht: 64 kg
Die Sitze der Stühle verfügen über eine leichte Wölbung und passen sich dadurch Ihrer Körperform an. Eine hohe Rückenlehne unterstützt den Sitzkomfort zusätzlich.
Wählen Sie Ihren persönlichen Favoriten aus bis zu zwölf Farben: rot, weiß, natura, grün, orange, hellblau, grau, braun, schwarz, lila, eiche oder walnuss.
Egenskaper
| Belastning: | 120 kg |
|---|---|
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | trä |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | trä |
| Material ram: | kromad metall |
| Maximal sitthöjd: | 45 cm |
| Med hjul: | nej |
| Roterbar: | nej |
| Serienname: | Pepe |
| Setartikel: | 16-delat set |
| Sitsdjup: | 36 cm |
| Språk i manualen: | Inga språk |
| Säteshöjd Min: | 45 cm |
| Sätesyta (BxD): | 40 x 36 cm |
| Total bredd: | 43 cm |
| Total höjd: | 87 cm |
| Totalt djup: | 47 cm |
| Vikt ( Kg ): | 64 |
| sitthöjd: | 45 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 150 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är ingen leksak.
- Observera uppsättning och skötselanvisningar.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är ingen leksak.
- Observera uppsättning och skötselanvisningar.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de










