9 869,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Endast 2 artiklar fortfarande tillgängliga
Nästan slutsåld
Artikelnummer: 151455903
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "16-pack Matstol Calisto Trä"
16-pack Stapelbar Restaurangstol Calisto
Restaurang-/köksstolen Calisto är en perfekt stol för väntrum, mässor och övriga evenemang. Stapelbar stol för platsbesparande förvaring.
Tidlös formgivning och ergonomiskt formad sittyta ger angenäm sittkomfort även under längre tid.
Mått:
Total höjd: 81 cm
Total bredd: 46 cm
Totalt djup: 47cm
Sitthöjd: 45 cm
Sittyta: 44 x 35 cm
Höjd ryggstöd: 39 cm
Max. belastning: 120 kg
Sits:
- Material: Trä
- Ryggstöd ger bekväm sittposition
Underrede:
- Material: kromad metall
- Robust underrede med fyra ben
Detaljer:
- Stapelbar
- Modern, funktionell formgivning
- Lätt att rengöra
- Komfortabelt sittande i flera timmar
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Diese Konferenzstühle verbinden stilvolles Design mit erstklassigen Sitzeigenschaften. Sie eignen sich ideal für Wartezimmer, Messen, Konferenzräume und andere Wartebereiche.
Die Stühle sind bequeme Sitzgelegenheiten für den täglichen Gebrauch. Die hohe Rückenlehne und die ergonomische Sitzfläche gewährleisten einen hohen Sitzkomfort. Bei Nichtgebrauch können die Stühle gestapelt und platzsparend gelagert werden.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 85 cm I Gesamtbreite: 45 cm I Gesamttiefe: 49 cm I Sitzhöhe: 46 cm I Sitzfläche (BxT): 43 x 38 cm I Höhe Rückenlehne (niedrigster/höchster Punkt): 38 / 43 cm I Breite Rückenlehne: 43 cm I Gewicht: 4 kg I Max. Belastbarkeit: 120 kg
Der stabile Sitz der Warteraumstühle besteht aus Holz und das standfeste 4-Fuß-Gestell ist aus robustem Metall in Chrom-Optik gefertigt. Die Materialien sind sehr pflegeleicht und können mit einem feuchten Baumwolltuch gereinigt werden.
Wählen Sie aus bis zu 12 unterschiedlichen Farben Ihren persönlichen Favoriten aus: Rot, Weiß, Natura, Grün, Orange, Hellblau, Grau, Braun, Schwarz, Lila, Eiche und Walnuss.
Egenskaper
| Belastning: | 120 kg |
|---|---|
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | trä |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | trä |
| Material ram: | kromad metall |
| Maximal sitthöjd: | 46 cm |
| Med hjul: | nej |
| Roterbar: | nej |
| Serienname: | Calisto |
| Setartikel: | 16-delat set |
| Sitsdjup: | 38 cm |
| Språk i manualen: | Inga språk |
| Säteshöjd Min: | 46 cm |
| Sätesyta (BxD): | 44 x 35 cm |
| Total bredd: | 45 cm |
| Total höjd: | 85 cm |
| Totalt djup: | 49 cm |
| Vikt ( Kg ): | 4 |
| sitthöjd: | 46 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 150 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera installations- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera installations- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de









