1 509,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
ej tillgänglig
Slutsåld
Artikelnummer: 316075
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "2-pack Barstol Braga Konstläder"
2-pack Barstol Braga - trendig och bekväm!
En fin och modern form gör denna barstolen till en riktig blickfångare. Förutom sitt moderna utseende imponerar stolen med sitt komfortabelt och tjockt stoppat säte.
Med arm- och fotstöd sitter du bekvämt hela kvällen. Du kan även justera höjden tack vare gasfjädern. Barstolen är snurrbar i 360 grader. Stolens klädsel i konstläder finns i fyra olika färger.
Underredet i matt svart metall ger ett elegant och modernt utseende.
Materialsammansättning: 100% polyuretan
Mått:
Total höjd: 89 - 109 cm
Total bredd: 51 cm
Totalt djup: 52 cm
Sitthöjd: 63 - 83 cm
Sittyta (BxD): 35 x 37 cm
Höjd ryggstöd: 31 cm
Max. belastning: 120 kg
Sits:
- Klädsel: finaste konstläder (100% polyuretan)
- Ryggstöd för bättre sittkomfort
- Sits, arm- och ryggstöd med komfortabel stoppning
Underrede:
- Material: metall, matt svart
- Barstol med trumpetfot
- Komfortabelt och bågformat fotstöd
Detaljer:
- Snurrbar sits i 360 grader
- Steglöst höj- och sänkbar
- Slitstark och lättskött klädsel
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- För rengöring av metallytor behövs vanligtvis endast ett milt diskmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Der Barhocker besteht aus einem sesselförmigen dick gepolsterten Sitz der mit einem Kunstlederbezug versehen ist. Durch die gepolsterte Sitzfläche und Rückenlehne bietet der Barhocker einen hohen Sitzkomfort. Die Armlehnen bieten hierbei einen zusätzlichen Komfort. Der Sitz des Barstuhls ist um 360° frei drehbar und dank ergonomisch geformter Sitzfläche besonders komfortabel.
Das Gestell aus matt schwarzem Metall mit Trompetenfuß verleiht dem Barhocker die nötige Stabilität. Mittels eines Gaflifts ist der Barstuhl stufenlos höhenverstellbar und lässt sich jeder Thekenhöhe problemlos anpassen. Die integrierte Fußstütze besteht ebenfalls aus matt schwarzem Metall und bietet auch über längere Zeit einen bequemen und sicheren Sitzkomfort.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 89 - 109 cm I Gesamtbreite: 51 cm I Gesamttiefe: 52 cm I Sitzhöhe: 63 - 83 cm I Sitzfläche (BxT): 35 x 37 cm I Höhe Rückenlehne: 31 cm I max. Belastbarkeit: 120 kg
Unter dem Trompetenfuß befindet sich ein Bodenschoner, der Ihren Fußboden vor unschönen Kratzern bewahrt, sodass er problemlos an jede beliebige Stelle verschoben und in jedem Raum eingesetzt werden kann. Verschmutzungen lassen sich ganz leicht mit einem feuchten Baumwolltuch und einem geeigneten Staubsaugeraufsatz entfernen.
Der Barhocker Braga besticht durch seine elegante und schlichte Optik. Er ist in vielen verschiedenen Sitzfarben erhältlich. Wählen Sie Ihren persönlichen Favoriten aus bis zu acht Farben: braun, creme, grau, grün, orange, rot, schwarz oder weiß.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 7,5 cm |
|---|---|
| Belastning: | 120 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder (PVC) |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | metall matt svart |
| Maximal sitthöjd: | 83 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 31 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Braga |
| Setartikel: | 2-delat set |
| Sitsdjup: | 52 cm |
| Säteshöjd Min: | 63 cm |
| Sätesyta (BxD): | 35 x 37 cm |
| Total bredd: | 51 cm |
| Total höjd: | 89 - 109 cm |
| Totalt djup: | 52 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 15 |
| sitthöjd: | 63 - 83 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är ingen leksak.
- Observera uppsättnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av utbildad personal.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är ingen leksak.
- Observera uppsättnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av utbildad personal.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de















