2 179,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 305317
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "2-pack Barstol Braga Tyg"
2-pack Barstol Braga - trendig och bekväm!
En fin och modern form gör denna barstolen till en riktig blickfångare. Förutom sitt moderna utseende imponerar stolen med sitt komfortabelt och tjockt stoppat säte.
Med arm- och fotstöd sitter du bekvämt hela kvällen. Du kan även justera höjden tack vare gasfjädern. Barstolen är snurrbar i 360 grader. Stolens klädsel i konstläder finns i fyra olika färger.
Underredet i matt svart metall ger ett elegant och modernt utseende.
Materialsammansättning: 100% polyester
Mått:
Total höjd: 89 - 109 cm
Total bredd: 51 cm
Totalt djup: 52 cm
Sitthöjd: 63 - 83 cm
Sittyta (BxD): 35 x 37 cm
Höjd ryggstöd: 31 cm
Max. belastning: 120 kg
Sits:
- Klädsel: tyg (100% polyester)
- Ryggstöd för bättre sittkomfort
- Sits, arm- och ryggstöd med komfortabel stoppning
Underrede:
- Material: metall, matt svart
- Barstol med trumpetfot
- Komfortabelt och bågformat fotstöd
Detaljer:
- Snurrbar sits i 360 grader
- Steglöst höj- och sänkbar
- Slitstark och lättskött klädsel
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- För rengöring av metallytor behövs vanligtvis endast ett milt diskmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Der Sitz ist mit einem Stoffbezug versehen. Die dicke Polsterung und die hohe Rückenlehne bieten einen optimalen Sitzkomfort.
Das Gestell des Barhockers besteht aus matt schwarzem Metall und bieten höchste Stabilität. Durch eine in das Gestell integrierte Fußstütze wird eine bequeme und aufrechte Sitzhaltung unterstützt.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 89 - 109 cm I Gesamtbreite: 51 cm I Gesamttiefe: 52 cm I Sitzhöhe: 63 - 83 cm I Sitzfläche (BxT): 35 x 37 cm I Höhe Rückenlehne: 31 cm I max. Belastbarkeit: 120 kg
Der Sitz des Barstuhls ist um 360° frei drehbar und dank des Gaslifts stufenlos höhenverstellbar.
Dieses Set ist in bis zu sechs Farben erhältlich. Wählen Sie Ihren persönlichen Favoriten aus unserem Bestellsortiment: braun, creme, dunkelgrau, grau, schwarz oder taupe.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Belastning: | 120 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | kromad metall |
| Maximal sitthöjd: | 83 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 31 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Braga |
| Setartikel: | 2-delat set |
| Sitsdjup: | 52 cm |
| Säteshöjd Min: | 63 cm |
| Sätesyta (BxD): | 35 x 37 cm |
| Total bredd: | 51 cm |
| Total höjd: | 89-109 cm |
| Totalt djup: | 52 cm |
| Vikt ( Kg ): | 7 |
| sitthöjd: | 63 - 83 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av utbildad personal.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av utbildad personal.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de


















