2-pack Barstol Lakewood Äkta Skinn Färg: vit | Färg på ramen: antik
5 309,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "2-pack Barstol Lakewood Äkta Skinn"
2-pack Barstol Lakewood i äkta läder - elegant och bekväm
Barstolen Lakewood vär en trästol med underredet av gummiträ. Den imponerar inte bara med sitt högkvalitativa utförande utan med det massiva, eleganta och robusta utseendet - en riktig blickfångare. Det polstrade lädersätet är tillverkat i förstklassigt nötläder av hög kvalitet och erbjuder därmed maximal sittkomfort och ett harmoniskt samspel mellan träram och lädersäte. Denna extravaganta barstol ser bra ut vid varje bardisken tack vare sina fina detaljer så som knapparna och nitarna rund om stolen.
Denna barstol är lämplig även för användning inom gastronomin tack vare bra kvalitet och hållbarhet. Dessutom passar den utmärkt till mässor, caféer, krogar, evenemang, fester och i hemmet eller var som helst du vill ha en bekväm och snygg sittplats. Högt ryggstöd ökar sittkomforten och det känns bekvämt att sitta i denna stol även under längre tid.
Mått:
Total höjd: 109 cm
Total bredd: 55 cm
Totalt djup: 57 cm
Sitthöjd: 74 cm
Sittyta (BxD): 45 x 41 cm
Höjd ryggstöd: 38 cm
Vikt: 11 kg
Max. belastning: 136 kg
Sits:
- Klädsel: äkta nötskinn
- Högt ryggstöd för ökad sittkomfort
- Sits och ryggstöd med komfortabel stoppning
Underrede:
- Material: gummiträ
- Stabilt underrede med fyra ben
- Komfortabelt fotstöd
Detaljer:
- Stiligt vadderad klädsel
- Tjock stoppning
- Slitstark och lättskött klädsel
- Komfortabelt sittande under flera timmar
Skötselråd:
- För rengöring rekommenderas använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Belastning: | 136 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | antik |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Äkta läder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | Äkta läder |
| Material ram: | trä |
| Maximal sitthöjd: | 74 cm |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 38 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Lakewood |
| Setartikel: | 2-delat set |
| Sitsdjup: | 57 cm |
| Säteshöjd Min: | 74 cm |
| Sätesyta (BxD): | 45 x 41 cm |
| Total bredd: | 55 cm |
| Total höjd: | 109 cm |
| Totalt djup: | 57 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 14 |
| sitthöjd: | 74 cm |
| Stil: | antik |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.

















