2-pack barstolar Damaso i konstlader Färg på ramen: rostfritt stål | Färgvarianter: svart
6 709,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Endast 8 artiklar fortfarande tillgängliga
Nästan slutsåld
Artikelnummer: 314937
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Vridbar och steglost hoj- och sankbar.
- Steglost underrede med fotstod.
- Ca matt: BxHxD 64x88 - 113x45 cm | sitthojd 58 - 83 cm.
- Fyrkantig bottenplatta for god stadga.
- Kladsel i konstlader (100% polyuretan).
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "2-pack barstolar Damaso i konstlader"
2-pack barstolar Damaso for modern sittkomfort
Mjukt svepta former och trendiga farger gor 2-pack barstolar Damaso till ett stilrent blickfang vid varje bardisk. Den fatoljformade sitsen ger ett modernt intryck och passar lika bra vid kokson som vid hemmabar.
De forhonda armstodena och det vadderade ryggstodet ar fina designdetaljer som bidrar till ett bekvamt stod. Kladslen i konstlader finns i flera farger sa att du enkelt kan matcha din inredning.
Det kompakta underredet har en mjuk 360 graders vridfunktion och justeras steglost i hojd med en enkel spak. En integrerad fotring ger avlastning och hjalper dig att sitta bekvamt vid langre stunder.
Detaljer:
Totalhojd: 88 - 113 cm
Totalbredd: 64 cm
Totaldjup: 45 cm
Sitthojd: 58 - 83 cm
Sittyta: 40 x 36 cm
Ryggstodets hojd: 30 cm
Armstods hojd: 15 cm
Armstods tjocklek: 5 cm
Armstods djup: 30 cm
Vikt: 21 kg
Max belastning: 240 kg
Material: 100% polyuretan
Sits:
Bekvam sittstallning tack vare ryggstod
Kladsel: konstlader
Sits och ryggstod ar bekvamt vadderade
Underrede:
Barstol med fyrkantig bottenplatta
Material: metall
Egenskaper:
Sitsen kan vridas 360 grader
Steglost hoj- och sankbar
Slitstark och latt att torka av
Praktiskt fotstod
Skotselrad:
Torka bort latt smuts med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast med passande munstycke
Anvand inga hushallsrengoringsmedel
Mjukt svepta former och trendiga farger gor 2-pack barstolar Damaso till ett stilrent blickfang vid varje bardisk. Den fatoljformade sitsen ger ett modernt intryck och passar lika bra vid kokson som vid hemmabar.
De forhonda armstodena och det vadderade ryggstodet ar fina designdetaljer som bidrar till ett bekvamt stod. Kladslen i konstlader finns i flera farger sa att du enkelt kan matcha din inredning.
Det kompakta underredet har en mjuk 360 graders vridfunktion och justeras steglost i hojd med en enkel spak. En integrerad fotring ger avlastning och hjalper dig att sitta bekvamt vid langre stunder.
Detaljer:
Totalhojd: 88 - 113 cm
Totalbredd: 64 cm
Totaldjup: 45 cm
Sitthojd: 58 - 83 cm
Sittyta: 40 x 36 cm
Ryggstodets hojd: 30 cm
Armstods hojd: 15 cm
Armstods tjocklek: 5 cm
Armstods djup: 30 cm
Vikt: 21 kg
Max belastning: 240 kg
Material: 100% polyuretan
Sits:
Bekvam sittstallning tack vare ryggstod
Kladsel: konstlader
Sits och ryggstod ar bekvamt vadderade
Underrede:
Barstol med fyrkantig bottenplatta
Material: metall
Egenskaper:
Sitsen kan vridas 360 grader
Steglost hoj- och sankbar
Slitstark och latt att torka av
Praktiskt fotstod
Skotselrad:
Torka bort latt smuts med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast med passande munstycke
Anvand inga hushallsrengoringsmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Tva helt vadderade sitsar ger hog komfort. Steglos hojdjustering passar vid barbord eller disk. Vridbar sits for flexibel riktning.
Steglost hoj- och sankbart underrede i metall med bekvamt fotstod.
Ca matt: bredd 64 cm | djup 45 cm | hojd 88 - 113 cm | sitthojd 58 - 83 cm | sittyta 40 x 36 cm | rygg 30 cm | armstod 15 cm | vikt 21 kg
Hoga armstod ger stabilt stod och passar aven for aldre barn. Fyrkantig bottenplatta i metall ger god stadga.
Valj bland 11 farger pa kladslen: bla, brun, creme, gra, gron, ljusbrun, lila, orange, rod, svart, vit. Underrede i rostfritt stal, svart metall eller vit metall.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 15 cm |
|---|---|
| Belastning: | 115 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | rostfritt stål |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 83 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 30 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Damaso |
| Setartikel: | 2-delat set |
| Sitsdjup: | 45 cm |
| Säteshöjd Min: | 58 cm |
| Sätesyta (BxD): | 40 x 36 cm |
| Total bredd: | 64 cm |
| Total höjd: | 88 - 113 cm |
| Totalt djup: | 45 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 21 |
| sitthöjd: | 58 - 83 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera användnings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Maximal belastning: 240 kg.
- Observera användnings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Maximal belastning: 240 kg.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de




















