2-Pack Lounge Stol Palma V2 Konstläder Färg: orange
1 549,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "2-Pack Lounge Stol Palma V2 Konstläder"
2-Pack Matsalsstol Palma
Design Matstol Palma är en komfortabel, gedigen och samtidigt stilfull sittplats. Denna matstol är den perfekta kompletteringen till moderna, trendiga heminredningar.
Sittytan är ganska bred och generös och det höga ryggstödet ger utmärkt sittkomfort även under längre tid. Sits med bekvämt stoppad dyna. Klädsel av fint, slitstarkt och lättskött konstläder med dekorativa sömmar. De utsökta materialen är ganska lättskötta och slitstarka. Denna matsalsstol är steglöst höjdjusterbar samt snurrbar i 360 grader.
En praktisk och flexibel stol!
Mått:
Total höjd: 74 - 88 cm
Total bredd: 44 cm
Totalt djup: 49 cm
Sitthöjd: 41 - 55 cm
Sittyta (BxD): 44 x 39 cm
Höjd ryggstöd: 33 cm
Max. belastning: 135 kg
Sits:
- Klädsel: konstläder (100% polyuretan)
- Sits och ryggstöd med bekväm stoppning
- Stiligt vadderad klädsel
Underrede:
- Material: förkromad metall
- Trumpetfot med golvskydd
Detaljer:
- Snurrbar sits i 360 grader
- Steglöst höjdjusterbar
- Stabil konstruktion och slitsark klädsel
- Komfortabelt sittande under flera timmar
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med en fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Belastning: | 135 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | kromad metall |
| Maximal sitthöjd: | 55 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 33 cm |
| Serienname: | Palma v2 |
| Setartikel: | 2-delat set |
| Sitsdjup: | 49 cm |
| Säteshöjd Min: | 41 cm |
| Total bredd: | 44 cm |
| Total höjd: | 74-88 cm |
| Totalt djup: | 49 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 7 |
| sitthöjd: | 41 - 55 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna produkt är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselinstruktionerna.
- Använd denna produkt endast inomhus.








