2 699,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 15974008
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "4-Pack Köksstol Diego"
4-Pack Köksstol Diego
Denna stol passar perfekt till väntrum, mässor, evenemang, kontor m. m. Enkel, tidlös och trendig formgivning samt ergonomiskt formad sits i trä och underrede i förkromad metall. Matchar alla tillfällen och inredningar.
Mått:
Sitthöjd: 45 cm
Total höjd: 86 cm
Total bredd: 43 cm
Totalt djup: 45 cm
Max. belastning: 120 kg
Sits:
- Material: trä
- Ryggstöd ger bekväm sittposition
Underrede:
- Material: kromad metall
- Robust underrede med fyra ben
Detaljer:
- Modern, funktionell formgivning
- Lätt att rengöra
- Komfortabelt sittande i flera timmar
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Diese Konferenzstühle verbinden stilvolles Design mit erstklassigen Sitzeigenschaften. Sie eignen sich ideal für Wartezimmer, Messen, Konferenzräume und andere Wartebereiche.
Die Stühle sind die perfekte Sitzgelegenheiten für den täglichen Gebrauch. Die hohe Rückenlehne und die ergonomische Sitzfläche gewährleisten einen hohen Sitzkomfort. Bei Nichtnutzung können die Lehnstühle gestapelt und platzsparend gelagert werden.
Der stabile Sitz der Warteraumstühle besteht aus Holz und das standfeste 4-Fuß-Gestell ist aus robustem Metall in Chrom-Optik gefertigt. Die Materialien sind sehr pflegeleicht und können mit einem feuchten Baumwolltuch gereinigt werden.
Die kompakten Stühle sind in bis zu zehn verschiedenen Farben erhältlich. Wählen Sie Ihren persönlichen Favoriten aus unserem Bestellsortiment: schwarz, weiß, rot, orange, natura, grün, hellblau, grau, lila, braun, eiche oder walnuss.
Ca. Abmessungen: Sitzhöhe: 45 cm | Gesamthöhe: 86 cm | Gesamtbreite: 43 cm | Gesamttiefe: 45 cm | Gesamtgewicht: 24 kg
Egenskaper
| Belastning: | 120 kg |
|---|---|
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | trä |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | trä |
| Material ram: | kromad metall |
| Maximal sitthöjd: | 45 cm |
| Med hjul: | nej |
| Roterbar: | nej |
| Serienname: | Diego |
| Setartikel: | 4-delat set |
| Sitsdjup: | 41 cm |
| Språk i manualen: | Inga språk |
| Säteshöjd Min: | 45 cm |
| Total bredd: | 43 cm |
| Total höjd: | 86 cm |
| Totalt djup: | 45 cm |
| Vikt ( Kg ): | 24 |
| sitthöjd: | 45 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 150 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placering och skötselanvisningar.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placering och skötselanvisningar.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de









