4-pack matstolar Antibes i tyg Färg: grön
2 389,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 323381
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Matstolar med ryggstod ger hog sittkomfort
- Modern look for matsal, kok och vardagsrum
- Stabilt svart metallunderrede, upp till 150 kg
- Slitstarkt tyg som star emot smuts
- Golvskydd minskar risken for repor pa kansliga golv
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "4-pack matstolar Antibes i tyg"
4-pack matstolar Antibes med tygkladsal
Detta set med fyra matstolar Antibes kombinerar hog sittkomfort med en modern och tidlos design. Perfekt vid matbordet i matsalen, i koket eller som extra sittplatser i vardagsrummet och andra utrymmen.
For en bekvam sittupplevelse har stolarna mjuk stoppning i bade sits och rygg. Bade sittskal och ryggstod ar helt kladda i slitstarkt tyg, vilket ger en ombonad kansla och en enhetlig look.
Som stabil grund finns fyrbenta underreden i svart, pulverlackerad metall. Varje stol klarar belastning upp till 150 kg. Plasttassar under fotterna hjalper till att skydda kansliga golv mot marken och repor.
Detaljer:
Total bredd: 45 cm
Total hojd: 84 cm
Totalt djup: 55 cm
Sitthojd: 48 cm
Sittyta (B x D): 45 x 38 cm
Ryggstods hojd: 36 cm
Vikt: 5 kg
Max belastning: 150 kg
Materialsammansattning: 100 % polyester
Leveransomfattning: 4 matstolar Antibes i tyg
Sits:
Kladsel: tyg
Ryggstod och sittyta bekvamt stoppade
Bekvam sittstallning tack vare ryggstod
Underrede:
Material: svart metall
Stabila fyrbenta underreden med golvskydd
Stadig stabilitet
Egenskaper:
Modern, tidlos stil med hog komfort
Bekvamt att sitta aven under flera timmar
Slitstark och latt att skota kladsel med snyggt quiltat monster
Skotselrad:
Torka bort latt smuts med en fuktig bomullstrasa
Dammsug ytorna endast med lampligt munstycke
Anvand inga hushallsrengoringsmedel
Detta set med fyra matstolar Antibes kombinerar hog sittkomfort med en modern och tidlos design. Perfekt vid matbordet i matsalen, i koket eller som extra sittplatser i vardagsrummet och andra utrymmen.
For en bekvam sittupplevelse har stolarna mjuk stoppning i bade sits och rygg. Bade sittskal och ryggstod ar helt kladda i slitstarkt tyg, vilket ger en ombonad kansla och en enhetlig look.
Som stabil grund finns fyrbenta underreden i svart, pulverlackerad metall. Varje stol klarar belastning upp till 150 kg. Plasttassar under fotterna hjalper till att skydda kansliga golv mot marken och repor.
Detaljer:
Total bredd: 45 cm
Total hojd: 84 cm
Totalt djup: 55 cm
Sitthojd: 48 cm
Sittyta (B x D): 45 x 38 cm
Ryggstods hojd: 36 cm
Vikt: 5 kg
Max belastning: 150 kg
Materialsammansattning: 100 % polyester
Leveransomfattning: 4 matstolar Antibes i tyg
Sits:
Kladsel: tyg
Ryggstod och sittyta bekvamt stoppade
Bekvam sittstallning tack vare ryggstod
Underrede:
Material: svart metall
Stabila fyrbenta underreden med golvskydd
Stadig stabilitet
Egenskaper:
Modern, tidlos stil med hog komfort
Bekvamt att sitta aven under flera timmar
Slitstark och latt att skota kladsel med snyggt quiltat monster
Skotselrad:
Torka bort latt smuts med en fuktig bomullstrasa
Dammsug ytorna endast med lampligt munstycke
Anvand inga hushallsrengoringsmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
BEKVAMT STOPPADE: Tjockt stoppad sits och mjukt formad rygg ger hog komfort. Den mjuka ytan gor det skont att sitta lange.
MODERN DESIGN: Quiltad struktur ger en modern look i matsal, kok och vardagsrum. Tidlos form kombineras med stilren textilkansla.
ROBUST UNDERREDE: Svart pulverlackerad metall, stabilt och klarar upp till 150 kg. Koniska ben ger saker stabilitet pa olika golv.
LATT ATT SKOTA: Slitstark och smutsavvisande kladsel som enkelt torkas av med fuktig trasa. Praktiskt for familj och daglig anvandning.
SKONSAMT MOT GOLVET: Plasttassar skyddar kansliga golv mot repor. Passar bra for tragulv, laminat och klinker.
Egenskaper
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
|---|---|
| Belastning: | 150 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | metall matt svart |
| Maximal sitthöjd: | 48 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 47 cm |
| Serienname: | Antibes |
| Setartikel: | 4-delat set |
| Sitsdjup: | 38 cm |
| Säteshöjd Min: | 48 cm |
| Total bredd: | 45 cm |
| Total höjd: | 84 cm |
| Totalt djup: | 55 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | Ja |
| Vikt ( Kg ): | 5 |
| sitthöjd: | 48 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 150 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placering och skötselanvisningarna.
- Använd endast denna artikel inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placering och skötselanvisningarna.
- Använd endast denna artikel inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de








