5-sits Väntbänk Central Konstläder svart/svart Färg: svart/svart
2 126,88 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
ej tillgänglig
Slutsåld
Artikelnummer: 304236
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "5-sits Väntbänk Central Konstläder svart/svart"
5-sits Väntbänk Central Konstläder
Denna bänk blir en absolut höjdpunkt tack vare sin ädla design. Bänken är tillverkad av pulverlackerat stål med perforerat säte. Tack vare de robusta materialen är den särskilt stabil och klarar ännu högre belastningar. Den är lätt att rengöra om är försedd med ett golvskydd, vilket förhindrar repor på golvet. En trevlig och stabil väntbänk.
Mått:
Total bredd: 252 cm
Totalt djup: 45 cm
Total höjd: 40 cm
Sitthöjd: 39 cm
Sittyta (BxD): 48 x 39 cm
Vikt: 28 kg
Sits:
- Material: metall
- Klädsel: finaste konstläder
- Hög sittkomfort
- Modern design
Underrede:
- Material: metall i kromdesign
- Golvsykdd
- Lång livslängd
Detaljer:
- Lättskötta ytor
- Säker och stabil
- Metallunderredet ger hög stabilitet
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
Egenskaper
| Antal sittplatser: | 5 |
|---|---|
| Armstödets höjd: | 0 cm |
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
| Belastning: | 450 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Inklusive förvaring: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 40 cm |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Ryggstödets höjd: | 0 cm |
| Ryggstöd finns: | nej |
| Sitsdjup: | 45 cm |
| Storlek: | 5-sits |
| Säteshöjd Min: | 40 cm |
| Total bredd: | 252 cm |
| Total höjd: | 40 cm |
| Totalt djup: | 45 cm |
| Typ av bänk: | Bänk |
| Typ underrede: | Höga ben (11 cm och mer) |
| Vikt ( Kg ): | 28 |
| sitthöjd: | 40 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal bärförmåga 450 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de









