Antibes matstol i konstläder Färg: mörkbrun
919,90 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 323856
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Klädd sits med konstläderklädsel och ryggstöd.
- Robust metallram med fyra ben.
- Lämpar sig även för känsliga golv tack vare golvskydd
- Finns i många attraktiva färger.
- Detaljer: (HxBxD): 84 x 45 x 55 cm I Sitthöjd: 48 cm.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Antibes matstol i konstläder"
Matstol Antibes Konstläderklädsel
Matstolen Antibes kombinerar hög sittkomfort med ett modernt, samtida utseende. För ditt matbord, köket, vardagsrummet, men även för andra ändamål är denna stoppade stol därför ett bra val.
Avgörande för en bekväm sittupplevelse är den behagliga stoppningen på både sittdynan och ryggstödet. Både sitsen och ryggstödet är kontinuerligt täckta med ett lättskött och robust konstläderöverdrag med ett modernt quiltat mönster.
Grunden för denna matstol är det stadiga, matt svarta fyrbenta underredet av stabil metall. Således kan Antibes-stolen belastas upp till 150 kilogram utan problem. Golvskydd förhindrar skador på känsliga golv. Olika färger finns tillgängliga.
Materialkomposition: 100 % Polyuretan
Detaljer:
Total höjd: 84 cm
Total bredd: 45 cm
Total djup: 55 cm
Sitthöjd: 48 cm
Sittyta (B x D): 45 x 38 cm
Ryggstödets höjd: 47 cm
Max. belastning: 150 kg
Vikt: 5 kg
Säte:
Överdrag: Konstläder
Bekvämt stoppat ryggstöd
Bekväm sittposition tack vare ryggstödet
Underrede:
Material: Metall
Stabilt fyrbent underrede
Säker stabilitet
Särskilda egenskaper:
Modernt utseende möter optimal komfort
Bekväm sittning även efter flera timmar
Tåligt och lättskött överdrag
Skötselråd:
Torka av lätt smuts med en fuktig bomullstrasa
Dammsug ytorna endast med lämpligt munstycke
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Matstolen Antibes kombinerar hög sittkomfort med ett modernt, samtida utseende. För ditt matbord, köket, vardagsrummet, men även för andra ändamål är denna stoppade stol därför ett bra val.
Avgörande för en bekväm sittupplevelse är den behagliga stoppningen på både sittdynan och ryggstödet. Både sitsen och ryggstödet är kontinuerligt täckta med ett lättskött och robust konstläderöverdrag med ett modernt quiltat mönster.
Grunden för denna matstol är det stadiga, matt svarta fyrbenta underredet av stabil metall. Således kan Antibes-stolen belastas upp till 150 kilogram utan problem. Golvskydd förhindrar skador på känsliga golv. Olika färger finns tillgängliga.
Materialkomposition: 100 % Polyuretan
Detaljer:
Total höjd: 84 cm
Total bredd: 45 cm
Total djup: 55 cm
Sitthöjd: 48 cm
Sittyta (B x D): 45 x 38 cm
Ryggstödets höjd: 47 cm
Max. belastning: 150 kg
Vikt: 5 kg
Säte:
Överdrag: Konstläder
Bekvämt stoppat ryggstöd
Bekväm sittposition tack vare ryggstödet
Underrede:
Material: Metall
Stabilt fyrbent underrede
Säker stabilitet
Särskilda egenskaper:
Modernt utseende möter optimal komfort
Bekväm sittning även efter flera timmar
Tåligt och lättskött överdrag
Skötselråd:
Torka av lätt smuts med en fuktig bomullstrasa
Dammsug ytorna endast med lämpligt munstycke
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Den stoppade sitsen och det bekväma ryggstödet med quiltat utseende ger en hög sittkomfort. Stolens form gör att du kan sitta bekvämt i flera timmar.
Den robusta metallramen är utrustad med golvskydd som förhindrar halka och inte lämnar några ränder eller repor på klinker-, parkett- eller laminatgolv.
Tack vare de material som använts är den här stolen särskilt lätt att rengöra. Torka bara bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk.
Välj din personliga favorit bland upp till åtta olika färger: grädde, mörkbrun, mörkgrå, ljusgrå, röd, svart, taupe och vit.
Detaljer: Total höjd: 84 cm I Total bredd: 45 cm I Totalt djup: 55 cm I Sitthöjd: 48 cm I Sittyta (BxD): 45 x 38 cm I Ryggstödets höjd: 47 cm I Max. lastkapacitet: 150 kg I Vikt: 5 kg Belastningskapacitet: 150 kg I Vikt: 5 kg
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
| Belastning: | 150 kg |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | metall matt svart |
| Maximal sitthöjd: | 48 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Sydd (Knapp) |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 47 cm |
| Serienname: | Antibes |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 38 cm |
| Säteshöjd Min: | 48 cm |
| Total bredd: | 45 cm |
| Total höjd: | 84 cm |
| Totalt djup: | 55 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 5 |
| sitthöjd: | 48 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 150 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placerings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placerings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de










