1 399,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Lieferzeit: 1 - 2 Werktage
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 319378
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Arbetsstol London V2 Fabric mörkgrå"
Arbetsstol London V2
Denna svängbara pall imponerar inte bara med sin design, utan också med sin mysighet. Den väl vadderade sitsen är vadderad och täckt med ett lättskött tyg. Tack vare denna kombination av ett speciellt utseende och bekväm funktion är rullpallen London V2 en perfekt sittmöbel. Dessutom är den bekväma pallen steglöst höj- och sänkbar och tack vare de lättskötta materialen snabb och enkel att rengöra. Pallarna är stabila och står på en kromad metallram i kromlook. Utrustad med fem lättgående hjul kan du rulla lätt och löst över alla golv, oavsett om de är hårda eller mattbelagda.
Materialsammansättning sätesöverdrag: 100 % polyester
Ca. Mått:
Totalhöjd: 85 - 95 cm
Totalbredd: 65 cm
Totaldjup: 57 cm
Sätehöjd: 47 - 57 cm
Säteyta (BxD): 38 x 44 cm
Ryggstödets höjd: 41 cm
Max. Max. belastning: 120 kg
Vikt: 9 kg
Sittplats:
Omslag: tyg
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Komfortabel sittställning tack vare högkvalitativ klädsel
Sittställning:
Material: metall med kromutseende
Höjdjusterbart med gastryckfjäder
Inklusive 5 lättrullande hjul
Särskilda egenskaper:
Lång livslängd
Lättskötta ytor
Hög sittkomfort tack vare väl vadderad sits
Påminnelse om skötsel:
Torka bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Ytan bör endast dammsugas med ett lämpligt tillbehör
För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten.
Denna svängbara pall imponerar inte bara med sin design, utan också med sin mysighet. Den väl vadderade sitsen är vadderad och täckt med ett lättskött tyg. Tack vare denna kombination av ett speciellt utseende och bekväm funktion är rullpallen London V2 en perfekt sittmöbel. Dessutom är den bekväma pallen steglöst höj- och sänkbar och tack vare de lättskötta materialen snabb och enkel att rengöra. Pallarna är stabila och står på en kromad metallram i kromlook. Utrustad med fem lättgående hjul kan du rulla lätt och löst över alla golv, oavsett om de är hårda eller mattbelagda.
Materialsammansättning sätesöverdrag: 100 % polyester
Ca. Mått:
Totalhöjd: 85 - 95 cm
Totalbredd: 65 cm
Totaldjup: 57 cm
Sätehöjd: 47 - 57 cm
Säteyta (BxD): 38 x 44 cm
Ryggstödets höjd: 41 cm
Max. Max. belastning: 120 kg
Vikt: 9 kg
Sittplats:
Omslag: tyg
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Komfortabel sittställning tack vare högkvalitativ klädsel
Sittställning:
Material: metall med kromutseende
Höjdjusterbart med gastryckfjäder
Inklusive 5 lättrullande hjul
Särskilda egenskaper:
Lång livslängd
Lättskötta ytor
Hög sittkomfort tack vare väl vadderad sits
Påminnelse om skötsel:
Torka bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Ytan bör endast dammsugas med ett lämpligt tillbehör
För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 120 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 57 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 41 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | London v2 stoff |
| Sitsdjup: | 44 cm |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 47 cm |
| Total bredd: | 65 cm |
| Total höjd: | 85 - 95 cm |
| Totalt djup: | 57 cm |
| Typ av ryggstöd: | Ej justerbart |
| Typ av stol: | Arbetspall |
| Vikt ( Kg ): | 9 |
| sitthöjd: | 47 - 57 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningar.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningar.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de









