1 129,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Arbetsstol Stuttgart Konstläder"
Arbetsstol Stuttgart Konstläder - bekväm med ökad rörlighet!
Arbetsstolen Stuttgart är en bekväm sittplats idealisk för läkarmottagning, massage- och skönhetssalonger.
Komfortabelt sittande med individuellt justerbar sitshöjd på det roterande undrredet i robust metall. Du kan röra dig runt i rummet med denna stol och arbeta mer flexibelt. Ergonomisk sadelstol med lutbart ryggstöd hjälper dig att hitta en korrekt och avslappnad sittställning.
Stolen har en lättskött klädsel i konstläder. Det robusta metall underredet står stabilt på fem lättgående hjul som passar både hårda och heltäckande mattor.
Mått:
Total höjd: 88 - 100 cm
Sitthöjd: 46 - 58 cm
Bredd: 58 cm
Djup: 58 cm
Sittyta: 40 x 38 cm
Höjd ryggstöd: 39 cm
Vikt: 9 kg
Sits:
- Klädsel: finaste konstläder (100% polyuretan)
- Sits och ryggstöd bekvämt stoppade
- Höjdjusterbar och snurrbar
- Lutbart ryggstöd
Underrede:
- Material: metall i kromdesign
- 5 lättrullande hjul
- Lång livslängd
Detaljer:
- Robust konstruktion och slitstark klädsel
- Snurrbar sits i 360 grader
- Komfortabelt sittande i flera timmar
Skötselråd:
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Lättare smuts tas bort med en fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
|---|---|
| Belastning: | 115 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 58 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 39 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Stuttgart |
| Sitsdjup: | 58 cm |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 46 cm |
| Sätesyta (BxD): | 40 x 38 cm |
| Total bredd: | 58 cm |
| Total höjd: | 88 - 100 cm |
| Totalt djup: | 58 cm |
| Typ av ryggstöd: | Lutningsbar, ej låsbar |
| Typ av stol: | Arbetspall |
| Vikt ( Kg ): | 9 |
| sitthöjd: | 46 - 58 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.










