1 659,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Endast 1 artiklar fortfarande tillgängliga
Nästan slutsåld
Artikelnummer: 315239
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Barpall Matola konstläder"
Barstol Matola konstläder
Med sina tydliga linjer och tilltalande design är den här stapelbara pallen alltid övertygande, oavsett var den används. Den högkvalitativa ramen ger god stabilitet. Du sitter ergonomiskt på barpallen och din rygg stöds och avlastas märkbart av det upphöjda ryggstödet. Den något indragna mitten av sitsen och det integrerade fotstödet bidrar också till komforten. Dessutom är diskpallen stapelbar så att den kan förvaras på ett platsbesparande sätt.
Materialsammansättning: 100 % polyuretan
Ca. Mått:
Total höjd: 107 cm
Total bredd: 47 cm
Total djup: 53 cm
Sitthöjd: 76 cm
Sittyta BxD: 43 x 40 cm
Ryggstödshöjd: 34 cm
Fotstödshöjd: 31 cm
Max. Max. belastning: 200 kg
Vikt: 7 kg
Sittplats:
Omslag: konstläder
Sittyta behagligt stoppad
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Ramen:
Material: mattborstat rostfritt stål
Material: metall matt svart
Stabilt fyrbent ramverk
Särskilda egenskaper:
Första klassens material
Staplingsbart
Praktiskt fotstöd
Vårdsinstruktioner:
Tork bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytorna med lämpligt tillbehör
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Med sina tydliga linjer och tilltalande design är den här stapelbara pallen alltid övertygande, oavsett var den används. Den högkvalitativa ramen ger god stabilitet. Du sitter ergonomiskt på barpallen och din rygg stöds och avlastas märkbart av det upphöjda ryggstödet. Den något indragna mitten av sitsen och det integrerade fotstödet bidrar också till komforten. Dessutom är diskpallen stapelbar så att den kan förvaras på ett platsbesparande sätt.
Materialsammansättning: 100 % polyuretan
Ca. Mått:
Total höjd: 107 cm
Total bredd: 47 cm
Total djup: 53 cm
Sitthöjd: 76 cm
Sittyta BxD: 43 x 40 cm
Ryggstödshöjd: 34 cm
Fotstödshöjd: 31 cm
Max. Max. belastning: 200 kg
Vikt: 7 kg
Sittplats:
Omslag: konstläder
Sittyta behagligt stoppad
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Ramen:
Material: mattborstat rostfritt stål
Material: metall matt svart
Stabilt fyrbent ramverk
Särskilda egenskaper:
Första klassens material
Staplingsbart
Praktiskt fotstöd
Vårdsinstruktioner:
Tork bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytorna med lämpligt tillbehör
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Dieser Stapelhocker überzeugt mit klarer Linie und ansprechendem Design. Das hochwertig verarbeitete Gestell bietet eine gute Standfestigkeit.
Auf dem Barhocker sitzt man ergonomisch und der Rücken wird durch die erhöhte Lehne gestützt und spürbar entlastet.
Auch die leicht vertiefte Mitte der Sitzfläche, sowie die integrierte Fußstütze, tragen zum Komfort bei. Zudem ist der Thekenhocker stapelbar, sodass er platzsparend verstaut werden kann.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 107 cm I Gesamtbreite: 47 cm I Gesamttiefe: 53 cm I Sitzhöhe: 76 cm I Sitzfläche BxT: 43 x 40 cm I Höhe Rückenlehne: 34 cm I Höhe Fußstütze: 31 cm I Max. Belastbarkeit: 200 kg I Gewicht: 7 kg.
Wählen Sie Ihren persönlichen Favoriten aus bis zu fünf Bezugsfarben: braun, creme, grau, schwarz, weiß. Das Gestell ist in Edelstahl matt gebürstet und Metall schwarz matt erhältlich.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Belastning: | 200 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 76 cm |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 34 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Matola |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 53 cm |
| Säteshöjd Min: | 76 cm |
| Sätesyta (BxD): | 43 x 40 cm |
| Total bredd: | 47 cm |
| Total höjd: | 107 cm |
| Totalt djup: | 53 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 7 |
| sitthöjd: | 76 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 200 kg
- Den här artikeln är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placering och skötselanvisningar.
- Använd den här artikeln enbart inomhus.
- Den här artikeln är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placering och skötselanvisningar.
- Använd den här artikeln enbart inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de





















