1 879,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
ej tillgänglig
Slutsåld
Artikelnummer: 101030803
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Barpall Taylor E80 Konstläder brun"
Barpall Taylor E80 - stilfull formgivning och utmärkt kvalitet!
Barpall Taylor är en helt lyckad kombination av klassiskt utförande med fyra ben samt trendig och stilig formgivning. Generöst stoppad sits med klädsel i högkvalitativt konstläder ser inte bara fin ut, utan ökar sittkomforten.
Underredet med fotstöd i rostfritt stål är väldigt stabil och har en lång livslängd.
En pall som passar itmärkt till t.ex. mässor, restauranger, fester, evenemang och hemmet.
Sits:
- Material: konstläder (100% polyuretan)
- Tjock stoppning för ökad sittkomfort
Underrede:
- Material: rostfritt stål
- Stabilt underrede med fyra ben
- Komfortabelt fotstöd
Detaljer:
- Klassisk barpall i modern formgivning
- Högkvalitativa material
- Stabil konstruktion och slitstark klädsel
- Komfortabelt sittande i flera timmar
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med en fuktad bomullstrasa
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
Egenskaper
| Belastning: | 180 kg |
|---|---|
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | rostfritt stål |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | rostfritt stål |
| Maximal sitthöjd: | 80 cm |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstöd finns: | nej |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 38 cm |
| Säteshöjd Min: | 80 cm |
| Sätesyta (BxD): | 43 x 43 cm |
| Total bredd: | 41 cm |
| Total höjd: | 80 cm |
| Totalt djup: | 41 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 7 |
| sitthöjd: | 80 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 150 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera användnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera användnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de

















