969,90 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 10145601
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Barstol Aiden"
Barstol Aiden - i modern industriell design!
Denna barstol i pulverlackerad metall utmärks av en tidlös och design. Tillverkad i metall som gör att ytan är väldigt lättskött och enkel att rengöra. Underrede med fyra ben ger stabilitet och fötstödet förbättrar sittkomforten.
En originell barstol som pryder alla bardiskar och köksöar.
Mått:
Total höjd: 115 cm
Total bredd: 44 cm
Totalt djup: 52 cm
Sitthöjd: 77 cm
Sittyta (BxD): 30 x 30 cm
Höjd ryggstöd: 40 cm
Vikt: 5,2 kg
Sits:
- Material: metall
- Högt ryggstöd för ökad sittkomfort
Underrede:
- Material: metall
- Underredet är stabilt
- Komfortabelt fotstöd
Detaljer:
- Förstklassigt material
- Stabil konstruktion
- Komfortabelt sittande i flera timmar
Skötselråd:
- Lättskött
- Enkelt att rengöra med fuktig trasa
- Torka och polera med torr trasa
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Barhocker Aiden wurde aus pulverbeschichtetem Metall gefertigt und ist durch das robuste Gestell besonders standfest. Der schlichte Barstuhl verfügt über eine hohe Rückenlehne.
Die unteren Querverstrebungen des Metallgestells dienen als Fußstütze und tragen zu einer aufrechten und bequemen Sitzhaltung bei. Der Metall-Thekenhocker ist dank der lackierten Oberfläche sehr pflegeleicht.
Sie können die Sitzfläche mühelos mit einem milden Reinigungsmittel und einem feuchten Tuch säubern. Der Hocker kann problemlos in der Küche genutzt werden. Er eignet sich aber auch als Sitzgelegenheit im Wintergarten oder auf der Veranda.
Dieses Modell ist in vielen unterschiedlichen Farben erhältlich. Wählen Sie Ihren persönlichen Favoriten aus bis zu zehn Farbvarianten: weiß, orange, schwarz, silber, rot, grün, gelb, schwarz-gold, gold oder kupfer.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 115 cm | Gesamtbreite: 44 cm | Gesamttiefe: 52 cm | Sitzhöhe: 77 cm | Sitzfläche: 30 x 30 cm | Höhe Rückenlehne: 40 cm | Breite Rückenelehne: 44 cm | Gewicht: 5 kg
Egenskaper
| Belastning: | 115 kg |
|---|---|
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | natura |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | metall |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | metall |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 77 cm |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 40 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Aiden |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 30 cm |
| Säteshöjd Min: | 77 cm |
| Sätesyta (BxD): | 30 x 30 cm |
| Total bredd: | 44 cm |
| Total höjd: | 115 cm |
| Totalt djup: | 52 cm |
| Vadderat säte: | nej |
| Vikt ( Kg ): | 5 |
| sitthöjd: | 77 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 115 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placering- och skötselanvisningar.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placering- och skötselanvisningar.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de





















