Barstol Avola Tyg B78 Färg: creme
1 069,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Barstol Avola Tyg B78"
Barstol Avola - I trevligt sällskap med en stapelbar barstol
Barstol Avola är en populär och färgglad barstol som passar många tillfällen. Behövs det ett större antal sittplatser så är barstolen Avola ett rätt val! Den ser bra ut, är komfortabel och stapelbar för platsbesparande förvaring. På undersidan finns det en liten skyddsdyna för att skydda sitsarna som har klädsel i tyg när stolarna staplas. En praktisk, snygg och komfortabel sittmöbel.
Barstolen Avola finns tillgänglig i olika modeller. Välj själv den modell som passar dig bäst och kombinera efter smak och tycke!
Stolen passar till många olika tillfällen, t.ex. på mässor, evenemang, restauranger, caféer, i hemmet. Överallt där du vill ha en bekväm sittplats. Lämplig för användning inom gastronomin tack vare bra kvalitet, stabilitet och hållbarhet.
Mått:
Total höjd: 103 cm
Total bredd: 43 cm
Totalt djup: 51 cm
Sitthöjd: 78 cm
Sittyta (BxD): 38 x 40 cm
Höjd ryggstöd: 26 cm
Max. belastning: 100 kg
Sits:
- Klädsel: tyg (100% polyester)
- Sits och ryggstöd bekvämt stoppade
- Hög sittkomfort tack vare bekvämt stoppad sits
Underrede:
- Material: metall, matt svart
- Metallunderrede med fyra ben ger hög stabilitet
- Praktiskt fotstöd
Detaljer:
- Förstklassigt material
- Klart formspråk fokuserar på det väsentliga
- Stabil konstruktion och slitstark klädsel
- Komfortabelt sittande även under flera timmar
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
- Ytan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Belastning: | 100 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | metall matt svart |
| Maximal sitthöjd: | 78 cm |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 26 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Sitsdjup: | 51 cm |
| Säteshöjd Min: | 78 cm |
| Sätesyta (BxD): | 38 x 40 cm |
| Total bredd: | 43 cm |
| Total höjd: | 103 cm |
| Totalt djup: | 51 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 10 |
| sitthöjd: | 78 cm |
| Stil: | Modern |








