1 229,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 102188505
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Barstol Butch"
Barstol Butch
Barstolen Bitch utmärker sig med sin moderna, industriella design och är mångsidigt användbar - vare sig i ett öppet kök eller i vardagsrummet kommer den definitivt att få en lämplig plats. Snurrbar sits för bästa anpassning efter användarens favorit sittposition. Stången är idealisk för användning som fotstöd och ger extra stabilitet.
Denna barstol ger ditt vardagsrum ett modernt och stiligt utssende!
Mått:
Höjd: 56 - 74 cm
Bredd: 44 cm
Djup: 34 cm
Sittyta (BxD): 38 x 25 cm
Vikt: 12 kg
Sits:
- Material: pulverlackerad metall
- Lättskötta ytor
- Snurrbar sits
Underrede:
- Material: pulverlackerad metall
- Höj- och sänkbar
- Justerbar fotstöd
Detaljer:
- Trendig industriell-design
- Lättskötta ytor
- Golvskydd
Skötselråd:
- För rengöring rekommenderas använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- För rengöring av metallytor behövs vanligtvis endast ett milt diskmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Auch ohne Polsterung bietet dieser Hocker optimalen Sitzkomfort. Die ergonomisch geformte Sitzfläche mit leichter Wölbung passt sich ideal an die Körperform an.
Die Sitzfläche ist 38 cm tief und 25 cm breit. Die Sitzhöhe lässt sich stufenlos von 50 cm bis 68 cm verstellen, die Gesamthöhe variiert zwischen 56 cm und 74 cm. Belastbar bis maximal 150 kg.
Ein stabiles pulverbeschichtetes Metallgestell sorgt für hohe Standfestigkeit und ein stilvolles Design. Die Fußstütze kann einzeln in der Höhe angepasst werden.
Der Hocker ist besonders pflegeleicht und kann einfach mit einem feuchten Tuch gereinigt werden. Die höhenverstellbare Fußstütze unterstützt den Sitzkomfort zusätzlich ideal für Bar, Theke oder Küche.
Ein echter Hingucker im Industrial-Design! Der Barhocker Butch kombiniert robuste Materialien mit Retro-Charme. Verfügbar in Bronze, Antik-Weiß oder Rot.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Belastning: | 150 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | röd |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | metall |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | metall |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 68 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 0 cm |
| Ryggstöd finns: | nej |
| Serienname: | Butch |
| Sitsdjup: | 34 cm |
| Säteshöjd Min: | 50 cm |
| Sätesyta (BxD): | 38 x 25 cm |
| Total bredd: | 44 cm |
| Total höjd: | 56 - 74 cm |
| Totalt djup: | 34 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 12 |
| sitthöjd: | 50 - 68 cm |
| Stil: | Industriell stil |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 110 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera instruktionerna för uppställning och skötsel.
- Använd endast denna artikel inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera instruktionerna för uppställning och skötsel.
- Använd endast denna artikel inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de






















