1 099,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
ej tillgänglig
Slutsåld
Artikelnummer: 313229
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Barstol Cork tyg"
Barstol Cork tyg
Den här barstolen ger ett exklusivt utseende till alla rum och imponerar inte bara med sina utmärkta sittegenskaper, utan också med sin moderna design. Den snygga quiltade sitsen med tygöverdrag samt fotstödet gör det möjligt att sitta bekvämt under en längre tid. Bänkpallen är höjdjusterbar med hjälp av en gaslyft och kan roteras 360°. Trumpetbasen i metall är utrustad med ett golvskydd som förhindrar repor och skador på golvet.
Materialsammansättning: 100% polyester
Ca. Mått:
Totalhöjd: 88 - 109 cm
Totalbredd: 47 cm
Totaldjup: 51 cm
Sitthöjd: 58 - 79 cm
Sittyta (BxD): 47 x 36 cm
Ryggstödets höjd: 32 cm
Max. Lastkapacitet: 120 Kg
Vikt: 7 Kg
Säte:
Omslag: tyg
Hög sittkomfort tack vare väl vadderad sits
Snygg quiltad sätesöverdrag
Framställning:
Trumpebas inkl. golvskydd
Material. Golvskydd
Material: Metall matt svart
Material: Metall matt vit
Material: Metall i kromlook
Särskilda egenskaper:
Modernt utseende möter optimal komfort
Höjdjusterbart och svängbart
Komfortabelt och snyggt fotstöd
Vårdnadsinstruktioner:
Torka bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytor med ett lämpligt tillbehör
För rengöring av metallytor räcker det oftast med en mild sköljlösning
.
Den här barstolen ger ett exklusivt utseende till alla rum och imponerar inte bara med sina utmärkta sittegenskaper, utan också med sin moderna design. Den snygga quiltade sitsen med tygöverdrag samt fotstödet gör det möjligt att sitta bekvämt under en längre tid. Bänkpallen är höjdjusterbar med hjälp av en gaslyft och kan roteras 360°. Trumpetbasen i metall är utrustad med ett golvskydd som förhindrar repor och skador på golvet.
Materialsammansättning: 100% polyester
Ca. Mått:
Totalhöjd: 88 - 109 cm
Totalbredd: 47 cm
Totaldjup: 51 cm
Sitthöjd: 58 - 79 cm
Sittyta (BxD): 47 x 36 cm
Ryggstödets höjd: 32 cm
Max. Lastkapacitet: 120 Kg
Vikt: 7 Kg
Säte:
Omslag: tyg
Hög sittkomfort tack vare väl vadderad sits
Snygg quiltad sätesöverdrag
Framställning:
Trumpebas inkl. golvskydd
Material. Golvskydd
Material: Metall matt svart
Material: Metall matt vit
Material: Metall i kromlook
Särskilda egenskaper:
Modernt utseende möter optimal komfort
Höjdjusterbart och svängbart
Komfortabelt och snyggt fotstöd
Vårdnadsinstruktioner:
Torka bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytor med ett lämpligt tillbehör
För rengöring av metallytor räcker det oftast med en mild sköljlösning
.
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Dieser Barhocker verleiht jedem Raum einen exklusiven Look und besticht nicht nur durch seine hervorragenden Sitzeigenschaften, sondern auch durch sein modernes Design.
Der stylisch gesteppte Sitz mit Stoffbezug sowie die Fußstütze ermöglichen ein bequemes Sitzen über einen längeren Zeitraum hinaus. Der Thekenhocker ist mittels Gaslift höhenverstellbar sowie um 360° drehbar.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 88 - 109 cm I Gesamtbreite: 47 cm I Gesamttiefe: 51 cm I Sitzhöhe: 58 - 79 cm I Sitzfläche (BxT): 47 x 36 cm I Höhe Rückenlehne: 32 cm I Max. Belastbarkeit: 120 Kg I Gewicht: 7 Kg.
Wählen Sie Ihren Favoriten aus bis zu acht Sitzfarben: schwarz, dunkelgrau, grau, creme, braun, taupe, grün, rot und bis zu drei Gestellfarben: Chrom, Metall matt schwarz oder Metall matt weiß.
Leichte Verschmutzung mit feuchtem Baumwolltuch abwischen. Für die Reinigung von Metalloberflächen genügt in der Regel eine milde Spüllösung. Oberflächen nur mit geeignetem Aufsatz absaugen.
Egenskaper
| Belastning: | 120 kg |
|---|---|
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 79 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 32 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Cork |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 51 cm |
| Säteshöjd Min: | 58 cm |
| Sätesyta (BxD): | 47 x 36 cm |
| Total bredd: | 47 cm |
| Total höjd: | 88 - 109 cm |
| Totalt djup: | 51 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 7 |
| sitthöjd: | 58 - 79 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselinstruktioner.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas av utbildad personal.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselinstruktioner.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas av utbildad personal.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de


















