1 119,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Barstol Miami V2 Konstläder"
Barstol Miami V2 Konstläder
Denna extraordinära barstol Miami kännetecknas av sin tidlösa, chica design. Det elegant avrundade sätet lovar en fantastisk sittkänsla tack vare ryggstödet som ger ryggen det nödvändiga stödet för att kunna sitta bekvämt i många timmar. Den högkvalitativt stoppade sitsen ger extra komfort och gör den här barstolen nästan till en liten fåtölj. Den fina konstläderklädseln i 100% polyuretan är lätt att rengöra. Du kan välja även mellan många olika färger.
Underredet är tillverkat av metall i krom design och ger därigenom maximal stabilitet. Det ädla fotstödet kommer inte att låta fötterna hänga. Dessutom är stolen steglöst höjdjusterbar tack vare gasfjädern och är därför idealisk för alla bordshöjd. Sätet kan roteras i 360 grader.
Mått:
Total höjd: 86 - 106 cm
Total bredd: 55 cm
Totalt djup: 51 cm
Sitthöjd: 62 - 82 cm
Sittyta (BxD): 36 x 37 cm
Höjd ryggstöd: 26 cm
Max. belastning: 120 kg
Sits:
- Material: konstläder (100% polyuretan)
- Bekvämt sittande tack vare högvärdig stoppning
- Ryggstöd för komfortabel sittposition
Underrede:
- Material: metall i kromdesign
- Höj- och sänkbar med gasfjäder
- Snurrbar sits i 360 grader
Detaljer:
- Elegant barstol
- Max belastning: 120 kg
- Många färger att välja mellan
Skötselråd:
- Lättskötta ytor
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
| Belastning: | 120 kg |
|---|---|
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | kromad metall |
| Maximal sitthöjd: | 82 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 26 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Miami v2 |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 51 cm |
| Säteshöjd Min: | 62 cm |
| Sätesyta (BxD): | 36 x 37 cm |
| Total bredd: | 55 cm |
| Total höjd: | 86 - 106 cm |
| Totalt djup: | 51 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 10 |
| sitthöjd: | 62 - 82 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Var noga med användnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av utbildad personal.






















