Barstol Milet i konstlader Färg på ramen: krom | Färgvarianter: creme
1 119,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 322415
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Bekvam vaddering pa sits och ryggstod
- Metallstativ, hoj- och sankbar, vridbar 360 grader
- Barstol i lattatt konstlader i moderna farger
- Metallstativ finns i flera farger
- Golvskydd minskar risken for skador pa kansliga golv
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Barstol Milet i konstlader"
Barstol Milet med kladsel i konstlader
Barstol Milet kombinerar en modern design med hog sittkomfort. Tack vare ett steglost hoj- och sankbart stativ passar barstolen bra till de flesta bardiskar och koksoar.
Den mjukt vadderade sitsen och ryggstodet ger behagligt stod och avlastar nedre delen av ryggen. Ett integrerat fotstod ger extra komfort genom att erbjuda en avslappnad plats for fotterna. Utöver den justerbara sitthojden kan barstolen vridas 360 grader.
Det stilrena intrycket kommer av kombinationen av lattat konstlader och ett metallstativ i flera farger.
Det stabila fyrstativet ger en saker stand, medan en golvskyddsring hjalper till att skydda kansliga golv mot repor.
Detaljer:
Total bredd: 47 cm
Total hojd: 85 - 106 cm
Total djup: 48 cm
Sitthojd: 60 - 81 cm
Sittyta (B x D): 32 x 38 cm
Ryggstodets hojd: 25 cm
Max belastning: 120 kg
Vikt: 7 kg
Materialsammansattning: 100 % polyuretan
Sits:
Kladsel: konstlader
Sits och ryggstod bekvamt vadderade
Sitsen kan vridas 360 grader
Stativ:
Stabilt stativ i metall
Steglost hoj- och sankbar
Stadig och saker stand
Med golvskydd
Egenskaper:
Modern look med behaglig sittkomfort
Skotselrad:
Torka bort latt smuts med en fuktig bomullsduk
Dammsug ytor endast med lampligt munstycke
For rengoring rekommenderas en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Barstol Milet kombinerar en modern design med hog sittkomfort. Tack vare ett steglost hoj- och sankbart stativ passar barstolen bra till de flesta bardiskar och koksoar.
Den mjukt vadderade sitsen och ryggstodet ger behagligt stod och avlastar nedre delen av ryggen. Ett integrerat fotstod ger extra komfort genom att erbjuda en avslappnad plats for fotterna. Utöver den justerbara sitthojden kan barstolen vridas 360 grader.
Det stilrena intrycket kommer av kombinationen av lattat konstlader och ett metallstativ i flera farger.
Det stabila fyrstativet ger en saker stand, medan en golvskyddsring hjalper till att skydda kansliga golv mot repor.
Detaljer:
Total bredd: 47 cm
Total hojd: 85 - 106 cm
Total djup: 48 cm
Sitthojd: 60 - 81 cm
Sittyta (B x D): 32 x 38 cm
Ryggstodets hojd: 25 cm
Max belastning: 120 kg
Vikt: 7 kg
Materialsammansattning: 100 % polyuretan
Sits:
Kladsel: konstlader
Sits och ryggstod bekvamt vadderade
Sitsen kan vridas 360 grader
Stativ:
Stabilt stativ i metall
Steglost hoj- och sankbar
Stadig och saker stand
Med golvskydd
Egenskaper:
Modern look med behaglig sittkomfort
Skotselrad:
Torka bort latt smuts med en fuktig bomullsduk
Dammsug ytor endast med lampligt munstycke
For rengoring rekommenderas en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Vår 5-stjärnprodukt för dig
BEKVAM SITTNING: Vadderad sits och ryggstod som stoder nedre ryggen. Fotstod for avlastning. Sitthojd 60-81 cm passar manga bardiskar.
FLEXIBELT STATIV: Stabilt metallstativ. Steglost hoj- och sankbar och vridbar 360 grader for stor rorelsefrihet. Passar olika langder.
MODERN DESIGN: Tidlost och modernt uttryck. Sits i lattatt konstlader som passar i kok, hembar, lounge, hobbyrum och mer.
HALLBARA MATERIAL: Sits kladd i slitstarkt konstlader (100 % polyuretan). Metallstativ finns i flera farger.
SKONSAM MOT GOLVET: Golvskyddsringen under metallstativet hjalper till att forhindrar repor och skador pa kansliga golv.
Egenskaper
| Belastning: | 120 kg |
|---|---|
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 81 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 27 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Milet |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 38 cm |
| Säteshöjd Min: | 60 cm |
| Total bredd: | 47 cm |
| Total höjd: | 85 - 106 cm |
| Totalt djup: | 48 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 7 |
| sitthöjd: | 60 - 81 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppsättnings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppsättnings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de





















