Barstol Milet i tyg Färg: creme | Färg på ramen: svart
1 289,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 321287
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Bekvam stoppning i sits och ryggstod
- Metallstativ, hojdjusterbar och snurrbar 360
- Barstol med latt skott tygklads el i trendfarger
- Metallstativ finns i flera fargalternativ
- Golvskydd minskar risken for skador pa kansliga golv
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Barstol Milet i tyg"
Barstol Milet med tygklads el
Barstolen Milet kombinerar modern design med hog sittkomfort. Tack vare ett steglost hojdjusterbart stativ passar stolen bra till de flesta bardiskar och koksoar.
Den mjukt stoppade sitsen och ryggstodet ger ett behagligt stod och avlastar nedre delen av ryggen. En integrerad fotstod ger extra komfort genom att erbjuda en avslappnad plats for fotterna. Utöver den justerbara sitthojden kan barstolen snurras 360 grader.
Det stilrena uttrycket kommer av kombinationen mellan slitstark tygklads el och ett metallstativ i flera fargalternativ.
Det stabila fyrstativet ger en trygg placering, medan en golvskyddsring hjalper till att skydda kansliga golv mot repor.
Detaljer:
Total bredd: 47 cm
Total hojd: 85 - 106 cm
Total djup: 48 cm
Sitthojd: 60 - 81 cm
Sittyta (B x D): 32 x 38 cm
Ryggstodets hojd: 25 cm
Max belastning: 120 kg
Vikt: 7 kg
Materialsammansattning: 100 % polyester
Sits:
Kladsel: tyg
Sits och ryggstod bekvamt stoppade
Sitsen kan snurras 360 grader
Stativ:
Stabilt stativ av metall
Steglost hojdjusterbar
Stadig placering
Med golvskydd
Egenskaper:
Modern stil kombinerat med bekvam sittkomfort
Skotselrad:
Torka bort latt smuts med en fuktig bomullstrasa
Dammsug ytor endast med lampligt munstycke
For rengoring rekommenderas en bomullstrasa fuktad med ljummet vatten
Barstolen Milet kombinerar modern design med hog sittkomfort. Tack vare ett steglost hojdjusterbart stativ passar stolen bra till de flesta bardiskar och koksoar.
Den mjukt stoppade sitsen och ryggstodet ger ett behagligt stod och avlastar nedre delen av ryggen. En integrerad fotstod ger extra komfort genom att erbjuda en avslappnad plats for fotterna. Utöver den justerbara sitthojden kan barstolen snurras 360 grader.
Det stilrena uttrycket kommer av kombinationen mellan slitstark tygklads el och ett metallstativ i flera fargalternativ.
Det stabila fyrstativet ger en trygg placering, medan en golvskyddsring hjalper till att skydda kansliga golv mot repor.
Detaljer:
Total bredd: 47 cm
Total hojd: 85 - 106 cm
Total djup: 48 cm
Sitthojd: 60 - 81 cm
Sittyta (B x D): 32 x 38 cm
Ryggstodets hojd: 25 cm
Max belastning: 120 kg
Vikt: 7 kg
Materialsammansattning: 100 % polyester
Sits:
Kladsel: tyg
Sits och ryggstod bekvamt stoppade
Sitsen kan snurras 360 grader
Stativ:
Stabilt stativ av metall
Steglost hojdjusterbar
Stadig placering
Med golvskydd
Egenskaper:
Modern stil kombinerat med bekvam sittkomfort
Skotselrad:
Torka bort latt smuts med en fuktig bomullstrasa
Dammsug ytor endast med lampligt munstycke
For rengoring rekommenderas en bomullstrasa fuktad med ljummet vatten
Vår 5-stjärnprodukt för dig
BEKVAM SITTNING: Stoppad sits med ryggstod som stoder nedre delen av ryggen. Fotstod ger avlastning. Sitthojd 60 till 81 cm passar manga bardiskar.
FLEXIBELT STATIV: Stabilt metallstativ med steglos hojdjustering och 360 graders snurrfunktion. Ger hog flexibilitet och passar olika kroppslangder.
MODERN DESIGN: Tidsenlig barstol med latt skott tygklads el. Passar hembar, kok, allrum, lounge och mer.
HALLBART MATERIAL: Sits med slitstark och smutsavvisande tygklads el, 100 % polyester. Metallstativ finns i flera farger.
SKONSAM MOT GOLVET: Golvskyddsringen under metallstativet minskar risken for repor och marken skyddas pa kansliga underlag.
Egenskaper
| Belastning: | 110 kg |
|---|---|
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 81 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 26,5 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Milet |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 58 cm |
| Säteshöjd Min: | 61 cm |
| Total bredd: | 46,5 cm |
| Total höjd: | 85 - 105,5 cm |
| Totalt djup: | 48 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 14 |
| sitthöjd: | 60.5 - 81 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
Hier ist die Übersetzung ins Schwedische:
- Maximal belastning 120 kg
- Denna produkt är avsedd för användning av vuxna och är ingen leksak.
- Vänligen följ anvisningarna för montering och skötsel.
- Använd denna produkt endast inomhus.
- Maximal belastning 120 kg
- Denna produkt är avsedd för användning av vuxna och är ingen leksak.
- Vänligen följ anvisningarna för montering och skötsel.
- Använd denna produkt endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de





















