Barstol Milet Sammet Färg på ramen: krom | Färgvarianter: svart
1 199,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 322435
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Bekväm vaddering av sits och ryggstöd
- Metallram justerbar i höjd och roterbar 360°
- Barstol med lättskött sammetstoff i moderiktiga färger
- Barstol med lättskött sammetstoff i moderiktiga färger
- Golvskydd förhindrar skador på känsliga golv
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Barstol Milet Sammet"
Barstol Milet Sammetklädsel
Barstolen Milet imponerar med modern design och hög sittkomfort. Med en steglöst höjdjusterbar ram är barstolen idealisk för de flesta bardiskar.
Den mjukt vadderade sitsen och ryggstödet säkerställer bekväm sittställning och avlastar nedre ryggen. Ett integrerat fotstöd erbjuder ytterligare komfort genom att ge fötterna en avslappnad avlastningsyta. Förutom justerbar sitthöjd är barstolen 360° roterbar.
Dess vackra utseende beror på den stiliga kombinationen av elegant sammetstyg och en metallram i olika färger.
Den stabila fyra-bensramen garanterar säkerhet, medan en golvring skyddar känsliga golv från repor.
Detaljer:
Totalbredd: 47 cm
Totalhöjd: 85 - 106 cm
Totaldjup: 48 cm
SItthöjd: 60 - 81 cm
Sittyta (B x D): 32 x 38 cm
Höjd på ryggstöd: 25 cm
Max. belastning: 120 kg
Vikt: 7 kg
Materialkomposition: 100 % Polyester
Sits:
Klädsel: Sammet
Sits och ryggstöd bekvämt vadderad
Sits 360° roterbar
Stativ:
Stabilt stativ av metall
Steglöst höjdjusterbart
Säker stående
Med golvskydd
Särskilda egenskaper:
Modern look möter bekväm sittkomfort
Skötselinstruktioner:
Torka lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Rengör ytorna endast med lämpligt munstycke dammsugare
För rengöring rekommenderas en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Barstolen Milet imponerar med modern design och hög sittkomfort. Med en steglöst höjdjusterbar ram är barstolen idealisk för de flesta bardiskar.
Den mjukt vadderade sitsen och ryggstödet säkerställer bekväm sittställning och avlastar nedre ryggen. Ett integrerat fotstöd erbjuder ytterligare komfort genom att ge fötterna en avslappnad avlastningsyta. Förutom justerbar sitthöjd är barstolen 360° roterbar.
Dess vackra utseende beror på den stiliga kombinationen av elegant sammetstyg och en metallram i olika färger.
Den stabila fyra-bensramen garanterar säkerhet, medan en golvring skyddar känsliga golv från repor.
Detaljer:
Totalbredd: 47 cm
Totalhöjd: 85 - 106 cm
Totaldjup: 48 cm
SItthöjd: 60 - 81 cm
Sittyta (B x D): 32 x 38 cm
Höjd på ryggstöd: 25 cm
Max. belastning: 120 kg
Vikt: 7 kg
Materialkomposition: 100 % Polyester
Sits:
Klädsel: Sammet
Sits och ryggstöd bekvämt vadderad
Sits 360° roterbar
Stativ:
Stabilt stativ av metall
Steglöst höjdjusterbart
Säker stående
Med golvskydd
Särskilda egenskaper:
Modern look möter bekväm sittkomfort
Skötselinstruktioner:
Torka lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Rengör ytorna endast med lämpligt munstycke dammsugare
För rengöring rekommenderas en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Vår 5-stjärnprodukt för dig
BEKVÄM SITTNING: Barstolen har en vadderad sits och ryggstöd för att stödja nedre ryggområdet. Benen kan vila på fotstödet på stolen. Med sitthöjd från 60 till 81 cm är barstolen lämplig för många diskar.
FLEXIBEL RAM: sitsen är baserad på en stabil metallram. Barstolen är steglöst höjdjusterbar och roterbar 360° för maximal flexibilitet och rörelsefrihet. Passar även personer i olika kroppslängder.
MODERN DESIGN: Barstolen är modern och samtida med en lättskött och moderiktig sammetklädsel, ideal för hembar, kök, källare, lounge och mer.
HÖGKVALITATIVT MATERIAL: Sittytan på disken är täckt med kvalitets sammet (Materialkomposition: 100 % polyester). Metallramen finns i olika färger.
SKONSAM MOT GOLVET: golvskyddet under metalramen ser till att barstolen inte repar eller skadar känsliga ytor.
Egenskaper
| Belastning: | 110 kg |
|---|---|
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Sammet |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | Tyg (100 % bomull) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 81 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 27 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Milet |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 38 cm |
| Säteshöjd Min: | 60 cm |
| Total bredd: | 47 cm |
| Total höjd: | 85 - 106 cm |
| Totalt djup: | 48 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 7 |
| sitthöjd: | 60 - 81 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
Hier ist die schwedische Übersetzung Ihres Textes:
- Maximal belastning 120 kg
- Den här artikeln är avsedd för vuxna och är inget leksak.
- Vänligen följ anvisningarna för montering och skötsel.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Maximal belastning 120 kg
- Den här artikeln är avsedd för vuxna och är inget leksak.
- Vänligen följ anvisningarna för montering och skötsel.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de



















