1 099,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Endast 4 artiklar fortfarande tillgängliga
Nästan slutsåld
Artikelnummer: 321536
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Bekvämt vadderad sits och steglöst justerbar i höjdled.
- Överdraget är tillverkat av tyg och är lätt att rengöra.
- Ungefärliga mått: (BxHxD): 49 x 91 - 112 x 50 cm
- Olika färger för personligt val.
- Ramen finns som tillval i krom, svart eller vitt.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Barstol Toni Tyg"
Barstol Toni-tyg
Denna moderna barstol kännetecknas av sin tidlöst chica design. Den eleganta sitsen utlovar en fantastisk sittupplevelse, eftersom det vadderade ryggstödet ger din rygg det stöd du behöver för att sitta bekvämt i timmar. Sitsen är klädd med lättskött tyg och metallramen med sin trumpetbas ger mycket hög stabilitet. Tack vare de fritt valbara färgkombinationerna kan du hitta rätt barstol för varje boendemiljö. Det böjda fotstödet låter inte dina fötter hänga. Bänkpallen är steglöst justerbar i höjdled med en gaslyft och sitsen kan vridas 360°, vilket gör den idealisk för alla diskar.
Materialsammansättning: 100% polyester
Cirka mått:
Total höjd: 91 - 112 cm
Total bredd: 49,5 cm
Totalt djup: 50 cm
Sitthöjd: 58 - 79 cm
Sits (BxD): 49 x 39 cm
Sittdynans tjocklek: 3 cm
Ryggstödshöjd: 32 cm
Vikt: 6kg
Plats:
Omslag: tyg
Sits och ryggstöd bekvämt vadderat
Något rundat ryggstöd för bättre sittkomfort
Ram:
Material: blank svart metall
Material: metall matt vit
Material: metall i kromlook
Bekvämt, valvformat fotstöd
Särskildheter:
Höjdjusterbar med gastryckfjäder
Sätet roterar 360°
Stabil konstruktion & hållbart skydd
Skötselråd:
För rengöring rekommenderar vi en bomullstrasa fuktad med ljummet vatten
En mild disklösning räcker vanligtvis för att rengöra metallytor
Sug endast ytor med lämpligt fäste
Denna moderna barstol kännetecknas av sin tidlöst chica design. Den eleganta sitsen utlovar en fantastisk sittupplevelse, eftersom det vadderade ryggstödet ger din rygg det stöd du behöver för att sitta bekvämt i timmar. Sitsen är klädd med lättskött tyg och metallramen med sin trumpetbas ger mycket hög stabilitet. Tack vare de fritt valbara färgkombinationerna kan du hitta rätt barstol för varje boendemiljö. Det böjda fotstödet låter inte dina fötter hänga. Bänkpallen är steglöst justerbar i höjdled med en gaslyft och sitsen kan vridas 360°, vilket gör den idealisk för alla diskar.
Materialsammansättning: 100% polyester
Cirka mått:
Total höjd: 91 - 112 cm
Total bredd: 49,5 cm
Totalt djup: 50 cm
Sitthöjd: 58 - 79 cm
Sits (BxD): 49 x 39 cm
Sittdynans tjocklek: 3 cm
Ryggstödshöjd: 32 cm
Vikt: 6kg
Plats:
Omslag: tyg
Sits och ryggstöd bekvämt vadderat
Något rundat ryggstöd för bättre sittkomfort
Ram:
Material: blank svart metall
Material: metall matt vit
Material: metall i kromlook
Bekvämt, valvformat fotstöd
Särskildheter:
Höjdjusterbar med gastryckfjäder
Sätet roterar 360°
Stabil konstruktion & hållbart skydd
Skötselråd:
För rengöring rekommenderar vi en bomullstrasa fuktad med ljummet vatten
En mild disklösning räcker vanligtvis för att rengöra metallytor
Sug endast ytor med lämpligt fäste
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Denna barstol har bekvämt stoppad sits och ryggstöd med ett extra fotstöd för bekväm sittställning. Höjden kan steglöst justeras med gaslyften och stolen kan rotera 360°.
Det lättskötta tygöverdraget kan enkelt rengöras med en fuktig trasa och ett milt rengöringsmedel.
Ungefärliga mått: Total höjd: 91 - 112 cm I Total bredd: 49 cm I Totalt djup: 50 cm I Sitthöjd: 58 - 79 cm I Sittyta (WxD): 49 x 39 cm I Sittdynans tjocklek: 3 cm I Ryggstödets höjd: 32 cm I Vikt: 6 kg
Tack vare färgvalet finns det en bänkpall som passar alla smaker. Välj mellan upp till sex olika färger.
Trumpetfoten gör barstolens ram särskilt robust. Den finns i krom, metallsvart och metallvitt.
Egenskaper
| Belastning: | 120 kg |
|---|---|
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 79 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 32 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Toni |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 39 cm |
| Säteshöjd Min: | 58 cm |
| Total bredd: | 49.5 cm |
| Total höjd: | 91 - 112 cm |
| Totalt djup: | 50 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 6 |
| sitthöjd: | 58 - 79 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal viktbelastning 120 kg.
- Denna artikel är avsedd för vuxna och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för vuxna och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de























