Besöksstol Melina Färg: svart
1 079,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Endast 2 artiklar fortfarande tillgängliga
Nästan slutsåld
Artikelnummer: 1029201
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Besöksstol Melina"
Denna stol passar perfekt till väntrum, kundmottagning eller på mässor och övriga evenemang.
Stolen ser fin ut, formgivningen är tidlös liksom och sedan utmärks denna stol av särskilt bra stoppad sitsyta. Känns alltid bra att sitta i denna stol hur länge som helst.
Mått, ca.
Sittbredd: 50cm
Sittdjup: 43cm
Sitthöjd: 45cm
Höjd på ryggstödet: 50cm
Höjd på armstöden: 24cm
Totalhöjd: 94cm
Totalbredd: 56cm
Totaldjup: 52cm
Givetvis erhåller du vid köp av denna produkt en faktura med moms redovisad. Det tillämpas full garanti enligt konsumentköplagen.
Vid frågor skicka oss gärna ett mejl! Varmt välkommen!
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Freischwinger Melina besticht durch modernes Design und ein robustes Metallgestell, welches mit Bodenschonern versehen ist. Durch die Bodenschoner ist der Stuhl bestens für Parkett und Laminat geeignet.
Es kommt nicht zu Beschädigungen oder Kratzern auf dem Boden. Die komfortablen Armlehnen und das ergonomische Design des Freischwingers sorgen für hohen Sitzkomfort.
Ca. Abmessungen dieses Modells: Sitzbreite: 50 cm | Sitztiefe: 43 cm | Sitzhöhe: 45 cm | Höhe Rückenlehne: 50 cm | Höhe Armlehne: 24 cm | Gesamthöhe: 94 cm | Gesamtbreite: 56 cm | Gesamttiefe: 52 cm | Höhe Armlehne: 42 cm | Gewicht: 8 kg
Der Kunstlederbezug ist nicht nur besonders strapazierfähig, sondern auch pflegeleicht und lässt sich mühelos mit einem feuchten Tuch reinigen. Das geschwungene Gestell aus Metall in Chrom-Optik sorgt für einen sicheren Stand.
Der komfortable Freischwinger lässt sich harmonisch mit verschiedenen Tischen und Einrichtungsstilen kombinieren. Dieses Modell ist in bis zu neun Farben erhältlich: blau, braun, creme, grau, grün, orange, rot, schwarz oder weiß.
Egenskaper
| Belastning: | 120 kg |
|---|---|
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | kromad metall |
| Maximal sitthöjd: | 45 cm |
| Med hjul: | nej |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 50 cm |
| Serienname: | Melina |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 43 |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 45 cm |
| Total bredd: | 56 cm |
| Total höjd: | 94 cm |
| Totalt djup: | 52 cm |
| Vikt ( Kg ): | 6 |
| sitthöjd: | 45 |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximala belastning 120 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placeringen och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placeringen och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de






