Bistro Stol Queens antik silver Färg: antik silver
1 229,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Bistro Stol Queens antik silver"
Bistro Stol Queens
Stilfull, klassisk formgivning, raka linjer och klart formspråk samt vanliga, naturliga material. Denna bistro stol är verkligen en tilltalande och snygg blickfångare.
Bistro stolen Queens i trendig, industriell design och tillverkad av spännande materialblandning trä och metall, vilken piffar upp alla platser och inredningar och kan gott kombineras med andra stilar. Sitsen i trä är komfortabel och det går utmärkt att sitta på denna stol under flera timmar. Tvärstagen mellan de fyra benen ger extra stabilitet och fungerar samtidigt som ett praktiskt fotstöd.
Bistro stolen Queens passar t.ex. på mässor, restauranger, caféer, i hemmet.
Mått:
Total höjd: 79 cm
Total bredd: 43 cm
Totalt djup: 46 cm
Sitthöjd: 44 cm
Sittyta (BxD): 35 x 35 cm
Höjd ryggstöd: 35 cm
Sits:
- Material: trä
- Komfortabel sittposition tack vare ryggstödet
- Lätt avrundat ryggstöd
Underrede:
- Material: metall
- Bra stabilitet med fyra ben
- Komfortabelt fotstöd
Detaljer:
- Trendig och tilltalande industri-look
- Modern materialblandning av trä och metall
- Robusta material och utmärkt kvalitet
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med en fuktad bomullstrasa
- Torka och polera med torr trasa
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
| Belastning: | 115 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | antik silver |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | trä |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | trä |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 44 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 35 cm |
| Sitsdjup: | 35 cm |
| Säteshöjd Min: | 44 cm |
| Sätesyta (BxD): | 35 x 35 cm |
| Total bredd: | 43 cm |
| Total höjd: | 79 cm |
| Totalt djup: | 46 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | nej |
| Vikt ( Kg ): | 7 |
| sitthöjd: | 44 cm |
| Stil: | Lantlig stil |
- Denna artikel är avsedd för vuxna och är inte en leksak.
- Observera placering och skötselinstruktioner.
- Använd denna artikel endast inomhus.








