1 789,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 152484103
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Gungstol Sanka Tyg"
Gungstol Sanka Tyg - modern och elegant!
Gungstolen Sanka imponerar inte bara med sina utmärkta sittegenskaper men övertygar framför allt med sin spännande materialblandning av slitstarkt tyg och robusta ben i svart metall och trä. Det behagligt stoppade ryggstöd och sittyta är försedda med dekorativa knappar och gör denna stolen till en riktig blickfångare. Den 4-beniga ramen i metall ger stabilitet och hållbarhet. Stolen står på två skenor i trä.
En originell och mysig sitsplats för ditt hem.
Mått:
Total höjd: 98 cm
Total bredd: 70 cm
Totalt djup: 85 cm
Sitthöjd: 45 cm
Sittyta (BxD): 64 x 51 cm
Höjd ryggstöd: 63 cm
Max. belastning: 150 kg
Vikt: 12 kg
Sits:
- Klädsel: tyg (100% polyester)
- Sits, arm- och ryggstöd med komfortabel stoppning
- Stilfulla, dekorativa knappar
Underrede:
- Material: metall, trä
- Stabilt underrede med fyra ben
- Skenor i trä
Detaljer:
- Lättskötta ytor
- Modern design möter optimal komfort
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Der Schaukelstuhl Sanka ist eine bequeme, solide und zugleich stilvolle Sitzgelegenheit für den täglichen Gebrauch. Der gut gepolsterte Stoffsitz ist mit Zierknöpfen versehen und bemerkenswert komfortabel.
Die elegant geformten Kufen aus Buchenholz sind mit einem hochwertigen schwarz lackierten Metallgestell verschraubt, was dem Stuhl seine hohe Stabilität verleiht.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 98 cm I Gesamtbreite: 71 cm I Gesamttiefe: 88 cm I Sitzhöhe: 48 cm I Sitzfläche (BxT): 62 x 55 cm I Höhe Rückenlehne: 64 cm I Höhe Armlehne (vom Boden): 58 cm I Max. Belastbarkeit: 136 kg I Gewicht: 16 kg.
Wählen Sie aus bis zu sechs unterschiedlichen Farben Ihren Favoriten aus: schwarz, dunkelgrau, grau, braun, creme, taupe.
Dank der bequemen Polsterung können Sie auch über einen längeren Zeitraum angenehm sitzen. Ein rundum wunderschönes Möbelstück an dem Sie lange Freude haben werden!
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 58 cm |
|---|---|
| Belastning: | 136 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Främst lämplig för: | Inomhus |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Inklusive kudde: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 48 cm |
| Ryggstödets höjd: | 64 cm |
| Serienname: | Sanka |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 48 cm |
| Sätesyta (BxD): | 62 x 55 cm |
| Total bredd: | 71 cm |
| Total höjd: | 98 cm |
| Totalt djup: | 88 cm |
| Vikt ( Kg ): | 16 |
| Väderbeständig: | nej |
| sitthöjd: | 48 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 136 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera användnings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera användnings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de









