Jordi Cord matstol Färg: blå
1 809,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Lieferzeit: 1 - 2 Werktage
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 322800
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Jordi Cord matstol"
Matsalsstol Jordi Cord
Matsalsstolen Jordi kombinerar hög sittkomfort med en modern och tidsenlig look.
Den bekväma klädseln över sits, ryggstöd och armstöd är avgörande för en bekväm sittplats. Sitsskalet är täckt med ett lättskött och robust sladdöverdrag. Den inbyggda svängfunktionen säkerställer att sitsen kan svängas 180 grader, vilket ger ytterligare rörelsefrihet.
Stolen stöds av en modern 4-benad metallram och smälter mycket väl in i alla miljöer. Golvskydd är fästa vid fötterna för att skydda golvet från fula repor. Valet av lättskötta material säkerställer också enkel rengöring av stolen när som helst.
Materialkomposition: 100% polyester
Ca. Mått:
Total höjd: 81 cm
Total bredd: 60 cm
Totalt djup: 59 cm
Sitshöjd: 47,5 cm
Sitsyta (WxD): 36 x 43,5 cm
Ryggstödshöjd: 38 cm
Armstödshöjd: 61 cm
Max. Lastkapacitet: 150 kg
Vikt: 8 kg
Roterbar 90° till vänster 90° till höger Återgår till startposition
Sits:
Overtyg: Sladd
Komfortabelt stoppat ryggstöd
Komfortabel sittställning tack vare ryggstöd
Stativ:
Material: metall
Stabil fyrbent ram
Rotationsbar
Särskilda egenskaper:
Modern look möter optimal komfort
Komfortabelt sittande även efter flera timmar
Tåligt, lättskött överdrag
Skötselråd:
Torka av lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast ytor med ett lämpligt tillbehör
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Matsalsstolen Jordi kombinerar hög sittkomfort med en modern och tidsenlig look.
Den bekväma klädseln över sits, ryggstöd och armstöd är avgörande för en bekväm sittplats. Sitsskalet är täckt med ett lättskött och robust sladdöverdrag. Den inbyggda svängfunktionen säkerställer att sitsen kan svängas 180 grader, vilket ger ytterligare rörelsefrihet.
Stolen stöds av en modern 4-benad metallram och smälter mycket väl in i alla miljöer. Golvskydd är fästa vid fötterna för att skydda golvet från fula repor. Valet av lättskötta material säkerställer också enkel rengöring av stolen när som helst.
Materialkomposition: 100% polyester
Ca. Mått:
Total höjd: 81 cm
Total bredd: 60 cm
Totalt djup: 59 cm
Sitshöjd: 47,5 cm
Sitsyta (WxD): 36 x 43,5 cm
Ryggstödshöjd: 38 cm
Armstödshöjd: 61 cm
Max. Lastkapacitet: 150 kg
Vikt: 8 kg
Roterbar 90° till vänster 90° till höger Återgår till startposition
Sits:
Overtyg: Sladd
Komfortabelt stoppat ryggstöd
Komfortabel sittställning tack vare ryggstöd
Stativ:
Material: metall
Stabil fyrbent ram
Rotationsbar
Särskilda egenskaper:
Modern look möter optimal komfort
Komfortabelt sittande även efter flera timmar
Tåligt, lättskött överdrag
Skötselråd:
Torka av lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast ytor med ett lämpligt tillbehör
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
KOMFORTABEL: Ergonomisch geformte Sitzschale mit Armlehnen und weicher Polsterung bietet optimalen Sitzkomfort, ideal für lange Abende am Esstisch oder im Home Office. Die Formgebung des Stuhls ermöglicht ein bequemes Verweilen auch über mehrere Stunden hinweg.
DREHBAR: Dank der sogenannten Swivel-Funktion ist dieser Polsterstuhl in einer Spanne von 180 Grad schwenkbar, dabei kehrt die Sitzschale automatisch wieder in die Ausgangsposition zurück. für mehr Flexibilität beim Sitzen ohne Verrutschen oder Umstellen des Stuhls.
MATERIAL: Das stabile Gestell aus vier robusten Beinen besteht aus matt-schwarzem pulverbeschichtetem Metall. Der Materialmix aus robustem Metallgestell und dem angesagten Cordbezug machen den Stuhl zu einem wahren Blickfang.
PFLEGELEICHT: Strapazierfähiger Cordstoff lässt sich einfach mit einem feuchten Tuch reinigen. Integrierte Bodenschoner schützen empfindliche Böden vor Kratzern und Abdrücken.
ABMESSUNG: Maße (BxHxT): 60 x 81 x 59 cm, Sitzhöhe: 47,5 cm. Sitzfläche: 36 x 44 cm. Gewicht: 8 kg. Ideal für Essbereich, Wohnküche oder kleine Räume belastbar bis 150 kg.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 13,5 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 150 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Cord |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 47 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 38 cm |
| Serienname: | Jordi |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 43,5 cm |
| Säteshöjd Min: | 47 cm |
| Total bredd: | 60 cm |
| Total höjd: | 81 cm |
| Totalt djup: | 59 cm |
| Typ av matsalsstol: | Skalsits |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 8 |
| sitthöjd: | 47,5 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 150 kg.
- Denna produkt är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna produkt endast inomhus.
- Denna produkt är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna produkt endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de












