Kamari barstol Färg: creme | Grundläggande material: Sammet
619,90 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 324864
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Barstol med ett tidlöst utseende, enkel rund stoppad sits
- Klädd sits med sammet eller läderimitation som tillval
- Robust metallram med fyra ben
- Stolben med golvskydd
- Sits: Ø 34 cm, sitthöjd: 77 cm, vikt: 4 kg
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Kamari barstol"
Barstol Kamari
Barstolen Kamari imponerar med sin tidlösa kombination av rund stoppad sits och mattsvart fyrbent metallram.
Barstolens runda sits är bekväm även utan armstöd och ryggstöd. Detta säkerställs av klädseln, valfritt täckt av sammet eller konstläder.
Pallen står på en fyrbent ram av mattsvart metall. Denna ram är stabil och extremt golvvänlig, så den kommer inte att skada känsliga golv. Ramens tvärstag kan användas som ett bekvämt fotstöd.
Detaljer:
Total höjd: 77 cm
Total bredd: 54 cm
Totalt djup: 54 cm
Sitthöjd: 77 cm
Sittyta: Ø 34 cm
Vikt: 4 kg
Materialsammansättning: 100 % polyester (sammet), 100 % polyuretan (läderimitation)
Sits:
Klädsel: Sammet eller läderimitation
Sitsens yta är bekvämt stoppad
Tåligt och lättskött klädsel
Stomme:
Material: mattborstat rostfritt stål
Korsstag som fotstöd
Särskilda egenskaper:
Klar design
Lång livslängd
Vårdade ytor
Vårdinstruktioner:
Torka bort lätt nedsmutsning med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast ytor med lämpligt tillbehör
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Barstolen Kamari imponerar med sin tidlösa kombination av rund stoppad sits och mattsvart fyrbent metallram.
Barstolens runda sits är bekväm även utan armstöd och ryggstöd. Detta säkerställs av klädseln, valfritt täckt av sammet eller konstläder.
Pallen står på en fyrbent ram av mattsvart metall. Denna ram är stabil och extremt golvvänlig, så den kommer inte att skada känsliga golv. Ramens tvärstag kan användas som ett bekvämt fotstöd.
Detaljer:
Total höjd: 77 cm
Total bredd: 54 cm
Totalt djup: 54 cm
Sitthöjd: 77 cm
Sittyta: Ø 34 cm
Vikt: 4 kg
Materialsammansättning: 100 % polyester (sammet), 100 % polyuretan (läderimitation)
Sits:
Klädsel: Sammet eller läderimitation
Sitsens yta är bekvämt stoppad
Tåligt och lättskött klädsel
Stomme:
Material: mattborstat rostfritt stål
Korsstag som fotstöd
Särskilda egenskaper:
Klar design
Lång livslängd
Vårdade ytor
Vårdinstruktioner:
Torka bort lätt nedsmutsning med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast ytor med lämpligt tillbehör
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
DESIGN: Barstol med ett tidlöst utseende. Barstol med en lyckad kombination av en enkel rund stoppad sits och en smal matt svart metallram.
KOMFORTABEL: Counterpallens stoppade sits finns som tillval med överdrag i sammet eller konstläder. Den runda sitsen är bekvämt stoppad.
STÅ: Sittdelen på robust metallstativ. Fötterna kan placeras på fotstödet eller på tvärstagen på den stoppade pallen.
STABIL: Barstol med stabil fyrbent ram. De svarta benen på barstolen har golvskyddande plastlock för att förhindra skador på känsliga golv.
DETALJER: Mått (B x H x D) = 54 x 77 x 54 cm, sitthöjd = 77 cm, sittyta = Ø 34 cm, vikt = 4 kg
Egenskaper
| Belastning: | 100 kg |
|---|---|
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart matt |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Sammet |
| Höjdjustering: | nej |
| Material ram: | metall matt svart |
| Maximal sitthöjd: | 78 cm |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstöd finns: | nej |
| Serienname: | Kamari |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 34 cm |
| Säteshöjd Min: | 78 cm |
| Total bredd: | 41 cm |
| Total höjd: | 78 cm |
| Totalt djup: | 41 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 8 |
| sitthöjd: | 78 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal viktbelastning 100 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Vänligen observera uppställnings- och skötselanvisningar.
- Använd endast denna artikel inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Vänligen observera uppställnings- och skötselanvisningar.
- Använd endast denna artikel inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de








