1 779,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 312671
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Konferensstol Barton"
Besökarstol Balve - klassisk, enkel och bekväm!
Denna besökarstol Balve övertygar inte bara med sitt moderna utseende, utan även när det gäller komfort kan ingen lura den. Den frihängande stolen är klädd i konstläder eller äkta läder och är särskilt lätt att rengöra. Den eleganta kromramen och de kraftigt böjda armstöden med överdrag ger det hela det där lilla extra. Stabiliteten garanteras av metallramen i kromlook.
Materialsammansättning: 100 % polyuretan / äkta läder
Ca. Mått:
Total höjd: 96 cm
Total bredd: 57 cm
Total djup: 60 cm
Sitthöjd: 47 cm
Sittyta (BxD): 51 x 41 cm
Höjd på ryggstöd: 52 cm
Höjd på armstöd: 74 cm
Vikt: 11 kg
Säte:
Material: Konstläder
Material: Äkta läder
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Ramen:
Material: Metall i kromlook
Fri svängbar stol
Stabil metallram
Särskilda egenskaper:
Lättskötta ytor
Lång livslängd
Moderna design
Påminnelser om skötsel:
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Tork bort lätt nedsmutsning med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytorna med ett lämpligt redskap.
Denna besökarstol Balve övertygar inte bara med sitt moderna utseende, utan även när det gäller komfort kan ingen lura den. Den frihängande stolen är klädd i konstläder eller äkta läder och är särskilt lätt att rengöra. Den eleganta kromramen och de kraftigt böjda armstöden med överdrag ger det hela det där lilla extra. Stabiliteten garanteras av metallramen i kromlook.
Materialsammansättning: 100 % polyuretan / äkta läder
Ca. Mått:
Total höjd: 96 cm
Total bredd: 57 cm
Total djup: 60 cm
Sitthöjd: 47 cm
Sittyta (BxD): 51 x 41 cm
Höjd på ryggstöd: 52 cm
Höjd på armstöd: 74 cm
Vikt: 11 kg
Säte:
Material: Konstläder
Material: Äkta läder
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Ramen:
Material: Metall i kromlook
Fri svängbar stol
Stabil metallram
Särskilda egenskaper:
Lättskötta ytor
Lång livslängd
Moderna design
Påminnelser om skötsel:
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Tork bort lätt nedsmutsning med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytorna med ett lämpligt redskap.
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Freischwinger Balve besticht durch modernes Design und ein robustes Metallgestell in Chrom-Optik, welches mit Bodenschonern versehen ist. Durch die Bodenschoner ist der Stuhl bestens für Parkett und Laminat geeignet.
Es kommt nicht zu Beschädigungen oder Kratzern auf dem Boden. Die hochwertige Polsterung und das ergonomische Design des Freischwingers sorgt für hohen Sitzkomfort. Der Lehnstuhl ist mit pflegeleichtem Bezug bezogen.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 96 cm I Gesamtbreite: 57 cm I Gesamttiefe: 60 cm I Sitzhöhe: 47 cm I Sitzfläche (BxT): 51 x 41 cm I Höhe Rückenlehne: 52 cm I Höhe Armlehne: 74 cm I Gewicht: 11 kg
Der Bezug ist sehr strapazierfähig und lässt sich optimal mit einem feuchten Tuch säubern. Der komfortable Konferenzstuhl kann durch das schlichte Design harmonisch mit verschiedenen Tischen und Einrichtungsstilen kombiniert werden.
Dank der großen Farbauswahl gibt es für jeden Geschmack den richtigen Stuhl. Wählen Sie aus bis zu neun verschiedenen Farben: braun, hellbraun, creme, grau, grün, orange, rot, schwarz oder weiß.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 71 cm |
|---|---|
| Belastning: | 120 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | kromad metall |
| Maximal sitthöjd: | 47 cm |
| Med hjul: | nej |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 52 cm |
| Serienname: | Balve |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 60 cm |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 47 cm |
| Sätesyta (BxD): | 51 x 41 cm |
| Total bredd: | 57 cm |
| Total höjd: | 96 cm |
| Totalt djup: | 60 cm |
| Vikt ( Kg ): | 11 |
| sitthöjd: | 47 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de











