1 629,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Konferensstol Sievert Tyg"
Matsalsstol / konferensstol Sievert
Piffa upp dina besöksrum, väntrum, konferensrum eller din reception med en fräsch och trendig sittplats!
Design matsalsstol / konferensstol Sievert är lämplig för mottagningar, reception, konferens och diverse evenemang.
Denna komfortabla stolen utmärker sig av sin hög sittkomfort tack vare det höga ryggstödet med tjock stoppning. Stolens enkla, tidlösa formgivning matchar alla inredningar. Bekvämt stoppad sittdyna är perfekt för långt sittande.
Underredet är tillverkat i robust, kromad metall. Med svikt funktion för mer rörelsefrihet.
Mått:
Total höjd: 100 cm
Total bredd: 58 cm
Totalt djup: 66 cm
Sitthöjd: 46 cm
Sittyta: 51 x 49 cm
Höjd ryggstöd: 58 cm
Max. belastning: 136 kg
Sits:
- Material: tyg (100% polyester)
- Komfortabel sittposition tack vare ryggstödet
- Tjockt stoppad sittdyna
Underrede:
- Material: förkromad metall
- Stabilt underrede
- Med svikt
Detaljer:
- Modern, funktionell formgivning
- Stabil konstruktion och slitstark klädsel
- Komfortabelt sittande i flera timmar
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
| Armstödets höjd: | 67 cm |
|---|---|
| Belastning: | 136 kg |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | kromad metall |
| Maximal sitthöjd: | 46 cm |
| Med hjul: | nej |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 58 cm |
| Serienname: | Sievert |
| Sitsdjup: | 49 cm |
| Språk i manualen: | Inga språk |
| Säteshöjd Min: | 46 cm |
| Sätesyta (BxD): | 51 x 49 cm |
| Total bredd: | 58 cm |
| Total höjd: | 100 cm |
| Totalt djup: | 66 cm |
| Vikt ( Kg ): | 13 |
| sitthöjd: | 46 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är ingen leksak.
- Observera installations- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.










