2 339,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 192688401
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Kontorsstol Barton svart Äkta läder"
Byråstol Barton - klassisk, enkel och bekväm!
Ca. Mått:
Totalhöjd: 93 - 103 cm
Totalbredd: 57 cm
Totaldjup: 62 cm
Sätehöjd: 45 - 55 cm
Säteyta (BxD): 51 x 46 cm
Hög ryggstöd: 49 cm
Hög armstöd: 23 cm
Max. Max. belastning: 136 kg
Vikt: 11 kg
Säte:
Säte: Ekta läder
Omslag: Konstnärsläder (100 % polyuretan)
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Ramen:
Material: Metall i kromlook
Höjdjusterbar och vridbar
Inklusive 5 lättgående hjul
Särskilda egenskaper:
Installerad gungmekanism
Lång livslängd
Moderna design
Vårdnadsinstruktioner:
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Torka bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytorna med ett lämpligt tillbehör.
Denna Barton-byråstol övertygar inte bara med sitt moderna utseende, utan även när det gäller komfort kan ingen lura den. Svängstolen finns som tillval med ett överdrag av konstläder eller äkta läder och är särskilt lätt att rengöra. Dessutom är sitthöjden steglöst justerbar och garanterar ergonomiskt sittande. Dessutom är skrivbordsstolen utrustad med en gungmekanism som garanterar mer rörelsefrihet. Stabiliteten garanteras av den kromliknande metallramen. Tack vare de fem lättrullade hjulen kan du enkelt rulla över golvet, oavsett om det är på hårda golv eller mattgolv. Den eleganta kromramen och de robusta böjda armstöden ger det hela det där lilla extra och rundar av designen.
Ca. Mått:
Totalhöjd: 93 - 103 cm
Totalbredd: 57 cm
Totaldjup: 62 cm
Sätehöjd: 45 - 55 cm
Säteyta (BxD): 51 x 46 cm
Hög ryggstöd: 49 cm
Hög armstöd: 23 cm
Max. Max. belastning: 136 kg
Vikt: 11 kg
Säte:
Säte: Ekta läder
Omslag: Konstnärsläder (100 % polyuretan)
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Ramen:
Material: Metall i kromlook
Höjdjusterbar och vridbar
Inklusive 5 lättgående hjul
Särskilda egenskaper:
Installerad gungmekanism
Lång livslängd
Moderna design
Vårdnadsinstruktioner:
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Torka bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytorna med ett lämpligt tillbehör.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 23 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 136 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Äkta läder |
| Höjdjustering: | ja |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 55 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 49 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Sitsdjup: | 62 cm |
| Sitsvärme: | nej |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 45 cm |
| Sätesyta (BxD): | 51 x 46 cm |
| Total bredd: | 57 cm |
| Total höjd: | 93 - 103 cm |
| Totalt djup: | 62 cm |
| Typ av ryggstöd: | Lutningsbar, kan låsas i en position |
| Typ av stol: | Kontorsstol |
| Vikt ( Kg ): | 11 |
| sitthöjd: | 45 - 55 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal viktbelastning 136 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de







