2 259,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Kontorsstol BIG Vancouver Konstläder"
Kontorsstol BIG Vancouver
XXL kontorsstolen Vancouver är idealisk för långa och tunga personer tack vare gasfjädern konstruerad för lång användning för personer upp till 235 kg. Det här är en kontorsstol med högkvalitativ, slitstark klädsel som inte ser bara robust ut, utan är lätt att rengöra.
Sitshöjden är steglöst juställbar med en spak under sätet, vilket garanterar ergonomiskt sittande i många arbetstimmar. Den inbyggda gungningsmekanismen ger ökad rörelsefrihet.
Kontorsstolens underredet är tillverkat av robust, förkromad metall. Den står stabil och säker på fem lättgående hjul som är anpassade till både hårt golv och heltäckande mattor.
Mått:
Total höjd: 116 - 122 cm
Sitthöjd: 52 - 58 cm
Bredd: 68 cm
Djup: 77 cm
Sittyta: 51 x 55 cm
Höjd ryggstöd: 72 cm
Höjd armstöd: 67 cm
Max. belastning: 235 kg
Vikt: 16 kg
Sits:
- Material: konstläder (100% polyuretan)
- Sits, arm- och ryggstöd med tjock stoppning
- Högt ryggstöd för ökad sittkomfort
- XXL sittbredd
Underrede:
- Material: metall
- Inkl. fem lättrullande hjul
- Höj- och sänkbar tack vare gasfjädern
Detaljer:
- Lämplig för längre och tyngre personer
- Gungfunktion för ökad rörlighet
- Komfortabelt sittande i flera timma
Skötselråd:
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
| Armstödets höjd: | 67 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 235 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 58 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 72 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Xxl vancouver |
| Sitsdjup: | 77 cm |
| Sitsvärme: | nej |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 52 cm |
| Sätesyta (BxD): | 51 x 55 cm |
| Total bredd: | 68 cm |
| Total höjd: | 116 - 122 cm |
| Totalt djup: | 77 cm |
| Typ av ryggstöd: | Lutningsbar, kan låsas i en position |
| Typ av stol: | Kontorsstol |
| Vikt ( Kg ): | 16 |
| sitthöjd: | 52 - 58 |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera användnings- och skötselråden.
- Använd endast denna artikel inomhus.










