Kontorsstol Club Konstläder vit Färg: vit
1 139,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
ej tillgänglig
Slutsåld
Artikelnummer: 307577
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Kontorsstol Club Konstläder vit"
Kontorsstol Club Konstläder
Design kontorsstolen Club är en komfortabel, gedigen och samtidigt stilfull sittplats för daglig användning. Denna stol är den perfekta kompletteringen till moderna och trendiga heminredningar. Denna arbetsstol är snurbar samt steglöst höjdjusterbar. Klädseln i slitstarkt konstläder är lätt att rengöra. Stolen är väldigt säker och stabil tack vare underredet i förkromad metall och fem lättgående hjul. Enkelt att rulla över alla typ av golv.
En praktisk och flexibel arbetsstol!
Mått:
Total höjd: 76 - 88 cm
Total bredd: 43 cm
Totalt djup: 50 cm
Sitthöjd: 52 - 64 cm
Sittyta (BxD): 43 x 34 cm
Höjd ryggstöd: 25 cm
Vikt: 9 kg
Sits:
- Klädsel: konstläder (100% polyuretan)
- Hög sittkomfort tack vare bekvämt stoppad sits
- Bekväm sittställning med ryggstöd
Underrede:
- Material: förkromad metall
- Med robust, snurrbart stativ med kryssfot
- Inklusive 5 lättgående hjul
Detaljer:
- Steglöst höjdjusterbar
- Sits kan roteras i 360 grader
- Modern design möter optimal komfort
- Komfortabelt sittande under flera timmar
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med en fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
Egenskaper
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
|---|---|
| Belastning: | 120 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 64 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 25 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Club |
| Sitsdjup: | 50 cm |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 52 cm |
| Sätesyta (BxD): | 43 x 34 cm |
| Total bredd: | 43 cm |
| Total höjd: | 76 - 88 cm |
| Totalt djup: | 50 cm |
| Typ av ryggstöd: | Ej lutningsbar |
| Typ av stol: | Arbetspall |
| Vikt ( Kg ): | 9 |
| sitthöjd: | 52 - 64 cm |
| Stil: | Modern |



