1 899,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Kontorsstol Fellow med integrerat fotstöd"
Kontorsstol Fellow med integrerat fotstöd
Kontorsstolen Fellow erbjuder hög kvalitet med bra pris / prestanda - förhållande. Denna stol kan du anpassa helt enkelt efter ditt behov. Den har integrerat fotstöd, höjdjusterbart nackstöd samt inbyggd gungmekanism. Allt detta gör att den följer dina rörelser och anpassar sig till din kropp och sittposition. Den steglöst justerbara sitshöjden ger dig även mer rörelsefrihet och flexibilitet.
Den högkvalitativa klädseln i det lättskötta nättyget imponerar med sin långa livslängd. Kontorsstolen står stabilt på fem lättrullande hjul och ett underrede i förkromad metall. Oavsett om det är hårda golv eller heltäckande mattor - du kommer alltid att kunna enkelt flytta stolen.
Materialsammansättning: 100% polyester
Mått:
Höjd ryggstöd: 58 cm
Höjd ryggstöd inkl. nackstöd: 79 cm
Bredd: 60 cm
Djup: 63 - 155 cm
Total höjd: 120 - 130 cm
Sitthöjd: 47 - 57 cm
Sittyta: 50 x 50 cm
Vikt: 15 kg
Sits:
- Material: nättyg (100% polyester)
- Med komfortabel stopping
- Ställbart nackstöd
- Med avtagbara kuddar (rygg och nacke)
Underrede:
- Material: metall
- Fem lättrullande hjul
- Höj- och sänkbar, snurrbar
- Med stabil kryssfot i metall
Detaljer:
- Kontorsstol med integrerat fotstöd
- Höj- och sänkbar, snurrbar
- Sportig design
- Inbyggd gungmekanism
- Max. belastning: 115 kg
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
| Armstödets höjd: | 22 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | ja |
| Belastning: | 115 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Höjdjusterbara armstöd (1D) |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | mikrofiber |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 57 cm |
| Med hjul: | nej |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 58 cm |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Fellow |
| Sitsdjup: | 63 - 155 cm |
| Sitsvärme: | nej |
| Sitzart: | Justerbar i sitthöjd och -djup |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 47 cm |
| Sätesyta (BxD): | 50 x 50 cm |
| Total bredd: | 60 cm |
| Total höjd: | 120 - 130 cm |
| Totalt djup: | 63 - 155 cm |
| Typ av ryggstöd: | Lutbar, kan fixeras i olika positioner |
| Typ av stol: | Kontorsstol |
| Vikt ( Kg ): | 15 |
| sitthöjd: | 47 - 57 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placerings- och skötselinstruktionerna.
- Använd denna artikel endast inomhus.












