1 939,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Kontorsstol Kolumbus Konstläder"
Kontorsstol Kolumbus Konstläder
Kontorsstolen Kolumbus är en högvärdig arbetsstol i elegant och stilren design och slitstark klädsel i konstläder. En kvalitetsprodukt som kommer att hålla i många år. Klädseln i konstläder bjuder på olika fördel - den är elastisk och efter användning eller belastning blir ytan alldeles jämt och slät igen, enkel att rengöra. Detta sörjer för snyggt utseende och längre livslängd.
Underredet är tillverkat av kromad metall, vilken är väldigt stabil. Med en kryssfot på fem lättgående rullar, för både hårt och heltäckande golv. Steglöst höj- och sänkbar för bästa sittkomfort. Stilren och klassisk design passar på både, mindre kontor och i större kontorslandskap. Helt enkelt en ergonomisk stol som är ett måste för ditt kontor.
Mått:
Total höjd: 105 - 115 cm
Sitthöjd: 48 - 58 cm
Bredd: 58 cm
Djup: 66 cm
Sittyta: 56 x 48 cm
Höjd ryggstöd: 61 cm
Höjd armstöd: 66 cm
Max. belastning: 136 kg
Vikt: 15 kg
Sits:
- Klädsel: finaste konstläder (100% polyuretan)
- Sits och ryggstöd bekvämt stoppade
- Komfortabelt sittande under flera timmar
Underrede:
- Material: metall i kromdesign
- Stabil kryssfot med fem lättgående hjul
- Inbyggd gungmekanism
Detaljer:
- Steglöst höj- och sänkbar
- Stabil konstruktion och slitstarkt klädsel
- Sitsen kan roteras i 360 grader
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
| Armstödets höjd: | 68 - 78 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 135 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 58 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 61 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Kolumbus |
| Sitsdjup: | 66 cm |
| Sitsvärme: | nej |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Holländska |
| Säteshöjd Min: | 48 cm |
| Sätesyta (BxD): | 50 x 49 cm |
| Total bredd: | 58 cm |
| Total höjd: | 105 - 115 cm |
| Totalt djup: | 66 cm |
| Typ av ryggstöd: | Lutningsbar, kan låsas i en position |
| Typ av stol: | Kontorsstol |
| Vikt ( Kg ): | 15 |
| sitthöjd: | 48-58 |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.






