Kontorsstol Limit XM Konstläder med Massagefunktion Färg: svart/vit
1 699,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Kontorsstol Limit XM Konstläder med Massagefunktion"
Kontorsstol Limit XM - Sportig design!
Denna kontorsstol imponerar inte bara med sitt sportiga utseende och tjock stoppning, utan med sin funktionalitet. En uppskattad arbetsstol, känd för att vara skonsam mot kroppen.
Den högkvalitativa klädseln i konstlädret är lättskött och tjockt stoppad och garanterar med det en bekväm sittupplevelse i många timmar. Den justerbara sitshöjden samt den inbygda gungningsmekanismen ger en ergonomisk sittposition och rörelsefrihet. Höjden på de svängbara armstöden är också justerbar. Du kan även värma upp sätet. Bara ta en paus och koppla av!
Ett underrede tillverkat av tålig metall ger stabilitet. Kontorsstolen Limit står stabil på fem lättgående hjul som är anpassade till både hårt golv och heltäckande mattor.
Dessutom har denna kontorsstol en massagefunktion som styrs av en fjärrkontroll. Följande funktioner kan väljas:
- Intensitet: 3 nivåer
- Vibrationsfunktion
- Modus: 5 varianter (Pulse, Press, Wave, Auto, Normal)
- Massage: Totalt 8 (2 nacke, 2 rygg, 2 ländkota och 2 lår)
- Timer: 3 varianter (10 min, 15 min, 20 min)
- Uppvärmning av sätet: 40-45°C
- Kabellängd: 210 cm, Europlug med 230V
Mått:
Total höjd: 128 - 138 cm
Sitthöjd: 49 - 59 cm
Bredd: 67 cm
Djup: 51 / 134 cm
Sittyta: 54 x 45 cm
Höjd armstöd: 14 - 24 cm
Höjd ryggstöd: 79 cm
Max. belastning: 136 kg
Vikt: 19 kg
Sits:
- Klädsel: konstläder (100% polyuretan)
- Sits och ryggstöd bekvämt stoppade
- Höjdjusterbara och svängbara armstöd
Underrede:
- Material: metall i kromdesign
- Höjdjusterbar och snurrbar
- Inkl. 5 lättrullande hjul
- Gungmekanism ger mer rörelsefrihet
Detaljer:
- Massagefunktion med olika justeringsalternativ
- I en sportig design
- Robust konstruktion och slitstark klädsel
Skötselråd:
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- Torka och polera med torr trasa
| Armstödets höjd: | 14 - 24 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | ja |
| Belastning: | 136 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Höjdjusterbara armstöd (1D) |
| Färg på ramen: | svart |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | ja |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 59 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 79 cm |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | ja |
| Serienname: | Limit xm |
| Sitsdjup: | 51 / 134 cm |
| Sitsvärme: | ja |
| Sitzart: | Justerbar i sitthöjd och -djup |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 49 cm |
| Sätesyta (BxD): | 54 x 45 cm |
| Total bredd: | 67 cm |
| Total höjd: | 128 - 138 / 51 - 61 cm |
| Totalt djup: | 51 / 134 cm |
| Typ av ryggstöd: | Lutningsbar, kan låsas i en position |
| Typ av stol: | Gaming-stol |
| Vikt ( Kg ): | 19 |
| sitthöjd: | 49 - 59 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placerings- och skötselanvisningar.
- Använd endast denna artikel inomhus.









