1 449,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Kontorsstol Los Angeles Tyg taupe"
Kontorsstol Los Angeles Tyg
Elegant, kvadratisk och modern design i exklusivt utförande: Denna arbetsstol pekar på sin tidlösa, chica kubform. Den högkvalitativa, stoppade sittdelen ger extra komfort tack vare det robusta sidostödet och gör denna stol nästan till en liten, bekväm fåtölj. Denna kombination av originellt utseendet och funktionalitet skapar en perfekt sittplats i arbetsrummet.
Denna arbetsstol är snurbar samt steglöst höjdjusterbar. Klädseln i quiltat tyg är lätt att rengöra. Stolen är väldigt säker och stabil tack vare underredet i förkromad metall och fem lättgående hjul. Enkelt att rulla över alla typ av golv.
Mått:
Vikt: 11 kg
Höjd ryggstöd: 35 cm
Bredd: 60 cm
Djup: 52 cm
Total höjd: 75 - 89 cm
Sitthöjd: 41 - 55 cm
Sittyta: 46 x 44 cm
Sits:
- Klädsel: tyg (100% polyester)
- Ryggstöd för bättre sittkomfort
- Bekvämt sittande tack vare högkvalitativ stoppning
Underrede:
- Material: förkromad metall
- Höjdjusterbar tack vare gasfjäder
- Inkl. fem lättgående hjul
Detaljer:
- Lång livslängd
- Lättskötta ytor
- Sits och ryggstöd bekvämt stoppade
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
| Armstödets höjd: | 58 - 72 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | ja |
| Belastning: | 115 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 41 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 35 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Los angeles |
| Sitsdjup: | 52 cm |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 55 cm |
| Sätesyta (BxD): | 46 x 44 cm |
| Total bredd: | 60 cm |
| Total höjd: | 75 - 89 cm |
| Totalt djup: | 52 cm |
| Typ av ryggstöd: | Ej lutningsbar |
| Typ av stol: | Arbetspall |
| Vikt ( Kg ): | 11 |
| sitthöjd: | 41 - 55 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Vänligen läs och följ uppställnings- och skötselinstruktionerna.
- Använd denna artikel endast inomhus.






