919,90 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Produktnyheter
- Kontorsstol med vadderat konstläderöverdrag.
- Skrivbordsstol med lättrullande hjul.
- Ca. mått HxBxD: 76 - 88 x 52 x 44 cm. Sitthöjd: 45 - 56 cm.
- Höj- och sänkbar skrivbordsstol med armstöd.
- Kromfärgad metallram.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Kontorsstol Lucy V2 Konstläder"
Kontorsstol Lucy V2 - stilig, komfortabel och funktionell!
Denna kontorsstol är ett riktigt blickfångare. En snygg sittplats i modern och tidlös design. Kännetecknas av bekvämt ryggstöd och praktiska armstöd för ökad sittkomfort. Klädseln i slitstarkt konstläder är lättksött och försedd med dekorativa sömmar.
Sitshöjden är steglöst justerbar tack vare en gasfjäder som regleras med en spak under sätet. Detta garanterar hög komfort när du arbetar över en längre tid. Dessutom ger den kryssfoten i förkromad metall stabilitet och lång livslängd. Kontorsstolen står stabilt och säkert på fem lättgående hjul som är anpassade till både hårt golv samt heltäckande mattor.
Mått:
Total höjd: 76 - 88 cm
Sitthöjd: 45 - 56 cm
Bredd: 52 cm
Djup: 44 cm
Sittyta: 44 x 37 cm
Höjd ryggstöd: 32 cm
Höjd armstöd: 20 cm
Max. belastning: 115 kg
Vikt: 9 kg
SITS:
- Klädsel: konstläder (100% polyuretan)
- Sits och ryggstöd med komfortabel dyna
- Stiligt vadderad klädsel
UNDERREDE:
- Material: metall i kromdesign
- Höj- och sänkbar
- inkl. 5 lättrullande hjul
DETALJER:
- Lång livslängd
- Lättskötta ytor
- Komfortabelt sittande i flera timmar
SKÖTSELRÅD:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
| Armstödets höjd: | 20 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 115 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 56 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 32 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Lucy v2 |
| Sitsdjup: | 44 cm |
| Sitsvärme: | nej |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 45 cm |
| Sätesyta (BxD): | 44 x 37 cm |
| Total bredd: | 52 cm |
| Total höjd: | 76 - 88 cm |
| Totalt djup: | 44 cm |
| Typ av ryggstöd: | Ej lutningsbar |
| Typ av stol: | Kontorsstol |
| Vikt ( Kg ): | 9 |
| sitthöjd: | 45 - 56 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd endast denna artikel inomhus.




