2 499,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
ej tillgänglig
Slutsåld
Artikelnummer: 314329
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Ergonomiskt ryggstöd - för bekvämt sittande
- Steglös justering av sitthöjden - optimal komfort
- Gungfunktion - mer produktivitet och välbefinnande
- Robust konstruktion - lång livslängd och säkerhet
- Smidiga hjul - enkel förflyttning och flexibilitet
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Kontorsstol Melilla konstläder"
Melilla kontorsstol i konstläder
Denna kontorsstol har högkvalitativ konstläderklädsel och en 360° svängfunktion. Den robusta böjträramen och basen i kromlook säkerställer stabilitet och hållbarhet. Med en maximal lastkapacitet på 120 kg är denna stol lämplig för daglig användning. Den steglöst justerbara sitthöjden möjliggör en optimal sittställning. De 5 lättrullande hjulen gör att du enkelt och smidigt kan flytta runt stolen på din arbetsplats. Med sin moderna och eleganta design är denna kontorsstol ett snyggt tillskott till alla kontor och sticker ut från vanliga kontorsstolar med sin tilltalande design.
Materialkomposition: 100% polyuretan
Ca. Mått:
Total höjd: 100 - 108 cm
Total bredd: 63 cm
Totalt djup: 68 cm
Sitthöjd: 45 - 53 cm
Sittyta (WxD): 50 x 47 cm
Ryggstödshöjd: 63 cm
Max. Lastkapacitet: 120 kg
Vikt: 17 kg
Sits:
Overtyg: läderimitation
Sits, armstöd och ryggstöd bekvämt stoppade
Hög rygg för bättre sittkomfort
Stativ:
Material: metall
Med robust vridbar bas
5 lättrullande hjul
Särskilda egenskaper:
Steglöst höjdjusterbar
Tiltfunktion för mer rörelsefrihet
Stabil konstruktion, slitstarkt överdrag
Skötselråd:
Torka av lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Vi rekommenderar en bomullsduk fuktad med ljummet vatten för rengöring
Dammsug ytor endast med ett lämpligt tillbehör
Denna kontorsstol har högkvalitativ konstläderklädsel och en 360° svängfunktion. Den robusta böjträramen och basen i kromlook säkerställer stabilitet och hållbarhet. Med en maximal lastkapacitet på 120 kg är denna stol lämplig för daglig användning. Den steglöst justerbara sitthöjden möjliggör en optimal sittställning. De 5 lättrullande hjulen gör att du enkelt och smidigt kan flytta runt stolen på din arbetsplats. Med sin moderna och eleganta design är denna kontorsstol ett snyggt tillskott till alla kontor och sticker ut från vanliga kontorsstolar med sin tilltalande design.
Materialkomposition: 100% polyuretan
Ca. Mått:
Total höjd: 100 - 108 cm
Total bredd: 63 cm
Totalt djup: 68 cm
Sitthöjd: 45 - 53 cm
Sittyta (WxD): 50 x 47 cm
Ryggstödshöjd: 63 cm
Max. Lastkapacitet: 120 kg
Vikt: 17 kg
Sits:
Overtyg: läderimitation
Sits, armstöd och ryggstöd bekvämt stoppade
Hög rygg för bättre sittkomfort
Stativ:
Material: metall
Med robust vridbar bas
5 lättrullande hjul
Särskilda egenskaper:
Steglöst höjdjusterbar
Tiltfunktion för mer rörelsefrihet
Stabil konstruktion, slitstarkt överdrag
Skötselråd:
Torka av lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Vi rekommenderar en bomullsduk fuktad med ljummet vatten för rengöring
Dammsug ytor endast med ett lämpligt tillbehör
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Ergonomi möter komfort - Vår ergonomiska kontorsstol med konstläderklädsel och 360° svängfunktion ger en oöverträffad sittupplevelse, perfekt för gaming och hemmakontor.
Hållbar konstruktion för daglig användning - Med sin robusta böjträram och underrede i kromlook är denna stol utformad för att hålla länge.
Ren avkoppling - Den justerbara gungfunktionen gör att du kan luta dig bekvämt tillbaka, perfekt för pauser under långa arbets- eller spelsessioner.
Anpassningsbar och flexibel för bekvämt sittande - Med den steglöst justerbara sitthöjden kan du anpassa stolen efter dina behov för optimal komfort och ergonomi.
Rörlighet tack vare smidiga hjul - tack vare de 5 hjulen kan du enkelt flytta runt på din arbetsplats. Denna kontorsstol är det perfekta komplementet till dina kontorsmöbler.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 21 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 120 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 53 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 63 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Melilla |
| Sitsdjup: | 47 cm |
| Sitsvärme: | nej |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 45 cm |
| Sätesyta (BxD): | 50 x 47 cm |
| Total bredd: | 63 cm |
| Total höjd: | 100 - 108 cm |
| Totalt djup: | 68 cm |
| Typ av ryggstöd: | Lutningsbar, kan låsas i en position |
| Typ av stol: | Kontorsstol |
| Vikt ( Kg ): | 17 |
| sitthöjd: | 45 - 53 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal viktbelastning 120 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Var god observera uppsättnings- och vårdanvisningarna.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Var god observera uppsättnings- och vårdanvisningarna.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de








