Kontorsstol Oakland Färg: vit | Grundläggande material: Konstläder
1 779,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 316977
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Med överdrag i äkta läder, tyg eller läderimitation
- Metallram i kromlook med fem lättrullande hjul.
- Ungefärliga mått HxBxD: 90-100 x 57 x 62 cm. Sitthöjd: 49 -
- Chefsstolen är snurrbar och försedd med armstöd.
- Snurrstol med steglös justering av sitthöjden.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Kontorsstol Oakland"
Oakland kontorsstol
Kontorsstolen Oakland kombinerar ergonomisk design med skräddarsydd komfort och ett elegant utseende. Den är det perfekta tillskottet till alla kontor där hälsa och välbefinnande på arbetsplatsen är högsta prioritet. Det stoppade ryggstödet och den ergonomiska formen stöder din naturliga sittställning. Med sitt höjdjusterbara säte, justerbara gungfunktion och 360° svängbara hjul kan stolen flexibelt anpassas till dina behov. Kromramen ger stabilitet och lång livslängd. Med sin breda sits erbjuder Oakland optimal sittkomfort även under långa arbetsdagar.
Detaljer för Oakland:
Totalhöjd: 90 - 100 cm
Total bredd: 57 cm
Totalt djup: 62 cm
Sitthöjd: 49 - 59 cm
Sittyta (B x D): 50 x 51 cm
Sittdynans tjocklek: 8 cm
Ryggstödets höjd: 45 cm
Ryggstödets bredd: 44 cm
Armstödets höjd (från golvet): 66 - 76 cm
Max. lastkapacitet: 130 kg Lastkapacitet: 130 kg
Vikt: 15 kg
Materialsammansättning: 100% äkta läder (koskinn) / 100% polyuretan (konstläder) / 100% polyester (tyg)
Sittdel:
Överdrag: äkta läder (koskinn) / konstläder / tyg
Ryggstöd för förbättrad sittkomfort
Bekvämt sittande även efter flera timmar
Underrede:
Material: metall i kromutseende
Med robust vridbart underrede i metall
Inklusive 5 lättrullande hjul
Skötselanvisningar:
Torka bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast ytor med lämpligt tillbehör
Vi rekommenderar att du använder en bomullsduk fuktad med ljummet vatten för rengöring
Kontorsstolen Oakland kombinerar ergonomisk design med skräddarsydd komfort och ett elegant utseende. Den är det perfekta tillskottet till alla kontor där hälsa och välbefinnande på arbetsplatsen är högsta prioritet. Det stoppade ryggstödet och den ergonomiska formen stöder din naturliga sittställning. Med sitt höjdjusterbara säte, justerbara gungfunktion och 360° svängbara hjul kan stolen flexibelt anpassas till dina behov. Kromramen ger stabilitet och lång livslängd. Med sin breda sits erbjuder Oakland optimal sittkomfort även under långa arbetsdagar.
Detaljer för Oakland:
Totalhöjd: 90 - 100 cm
Total bredd: 57 cm
Totalt djup: 62 cm
Sitthöjd: 49 - 59 cm
Sittyta (B x D): 50 x 51 cm
Sittdynans tjocklek: 8 cm
Ryggstödets höjd: 45 cm
Ryggstödets bredd: 44 cm
Armstödets höjd (från golvet): 66 - 76 cm
Max. lastkapacitet: 130 kg Lastkapacitet: 130 kg
Vikt: 15 kg
Materialsammansättning: 100% äkta läder (koskinn) / 100% polyuretan (konstläder) / 100% polyester (tyg)
Sittdel:
Överdrag: äkta läder (koskinn) / konstläder / tyg
Ryggstöd för förbättrad sittkomfort
Bekvämt sittande även efter flera timmar
Underrede:
Material: metall i kromutseende
Med robust vridbart underrede i metall
Inklusive 5 lättrullande hjul
Skötselanvisningar:
Torka bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast ytor med lämpligt tillbehör
Vi rekommenderar att du använder en bomullsduk fuktad med ljummet vatten för rengöring
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Kontorsstol med stoppad sits och ryggstöd. Klädsel finns i äkta läder, konstläder eller tyg. Tack vare klädseln erbjuder denna snurrstol optimal sittkomfort.
Datorstolen anpassar sig till alla kroppsstorlekar tack vare den steglöst justerbara sitthöjden. Den står på ett robust vridbart metallunderrede med kromlook.
Ungefärliga mått: Total höjd: 90 - 100 cm I Total bredd: 57 cm I Totalt djup: 62 cm I Sitthöjd: 49 - 59 cm I Sittyta (WxD): 50 x 51 cm I Sittdynans tjocklek: 8 cm I Ryggstödets höjd: 45 cm I Ryggstödets bredd: 44 cm I Armstödets höjd (från golvet): 66 - 76 cm I Max. Lastkapacitet: 130 kg I Vikt: 15 kg
Chefsstolen kan vridas 360° och är utrustad med armstöd. Den har en integrerad gungmekanism och en ergonomiskt formad sits.
Tack vare det stora urvalet av färger finns det en kontorsstol för alla smaker. Välj din personliga favorit bland en rad olika färger.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 66 - 76 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 130 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | nej |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 59 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 45 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Oakland |
| Sitsvärme: | nej |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 49 cm |
| Sätesyta (BxD): | 50 x 51 cm |
| Total bredd: | 57 cm |
| Total höjd: | 90 - 100 cm |
| Totalt djup: | 62 cm |
| Typ av ryggstöd: | Lutningsbar, kan låsas i en position |
| Typ av stol: | Kontorsstol |
| Vikt ( Kg ): | 15 |
| sitthöjd: | 49 - 59 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 130 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de








