2 499,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Produktnyheter
- Med högkvalitativ klädsel och överdrag i läderimitation.
- Stativ av metall i kromlook med fem lättrullade hjul.
- Ungefärliga mått HxWxD: 118 - 127 x 68 x 64 cm. Sitthöjd: 47
- Höjdjusterbar och vridbar.
- Med utdragbart fotstöd.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Kontorsstol Pacific Konstläder med Fotstöd"
Kontorsstol Pacific - Klassiskt utseende och funktionalitet!
Denna kontorsstol imponerar inte bara med sitt klassiska utseende och tjock stoppning, utan med sin funktionalitet. En uppskattad arbetsstol, känd för att vara skonsam mot kroppen.
Den högkvalitativa klädseln i konstläder är lättskött och tjockt stoppad och garanterar med det en bekväm sittupplevelse i många timmar. Den justerbara sitshöjden ger en ergonomisk sittposition.
Ta en paus och koppla av! Använd det lättjusterbara fotstödet och ryggstödet och byta till en bekväm sittställning. Ett underrede tillverkat av förkromad metall ger stabilitet. Stolen Pacific står stabil på fem lättgående hjul som är anpassade till både hårt golv och heltäckande mattor.
Mått:
Total höjd: 118 - 127 cm
Sitthöjd: 47 - 56 cm
Bredd: 68 cm
Djup: 64 cm
Sittyta: 55 x 50 cm
Höjd armstöd: 66 - 75 cm
Max. belastning: 150 kg
Vikt: 22 kg
Sits:
- Material: konstläder (100% polyuretan)
- Tjockt vadderad klädsel
- Bekvämt sittande tack vare högvärdig dyna
- Högvärdig och lättskött klädsel
Underrede:
- Material: metall i kromdesign
- Höj- och sänkbar, snurrbar
- inkl. 5 lättrullande hjul
Detaljer:
- Modern formgivning
- Med fotstöd
- Många olika färger
Skötselråd:
- Torka och polera med torr trasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
| Armstödets höjd: | 66 - 75 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 150 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 56 cm |
| Med hjul: | nej |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 74 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Pacific |
| Sitsdjup: | 64 cm |
| Sitsvärme: | nej |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 47 cm |
| Sätesyta (BxD): | 55 x 50 cm |
| Total bredd: | 68 cm |
| Total höjd: | 118 - 127 cm |
| Totalt djup: | 64 cm |
| Typ av ryggstöd: | Lutningsbar, kan låsas i en position |
| Typ av stol: | Kontorsstol |
| Vikt ( Kg ): | 22 |
| sitthöjd: | 47 - 56 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna produkt är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd endast denna produkt inomhus.










