Kontorsstol Rako tyg Färg: ljusgrå
1 239,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 191625755
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Med ryggstöd, nackstöd och stoppade armstöd
- Med vippmekanism, tiltspänning variabelt justerbar
- Överdrag av slitstarkt tyg med vackert quiltat mönster
- Steglöst höjdjusterbar och roterbar 360 grader
- Metallram, lättrullande plasthjul
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Kontorsstol Rako tyg"
Kontorsstol Rako tygöverdrag
Kontorsstolen Rako imponerar med sin sofistikerade ergonomi och höga sittkomfort, vilket gör den idealisk för långa arbetsdagar på kontoret eller hemmakontoret.
Ryggstödet är ergonomiskt utformat och har ett nackstöd. Den steglöst höjdjusterbara skrivbordsstolen har en gungmekanism som gör det möjligt att justera lutningsspänningen variabelt. Sitsen kan också låsas fast ordentligt.
Den mjuka klädseln på sits, ryggstöd och armstöd är klädd med slitstarkt tyg av hög kvalitet. Det randiga quiltade mönstret bidrar till en modern look.
Kontorsstolen står på en robust metallram med fem lättrullande hjul.
Detaljer:
Total bredd: 60 cm
Total höjd: 117 - 128 cm
Totalt djup: 67 cm
Sitthöjd: 46 - 56 cm
Sittyta (B x D): 51 x 49 cm
Ryggstödets höjd (utan nackstöd): 57 cm
Huvudstödets höjd: 18 cm
Armstödens höjd: 63 - 73 cm
Vikt: 16 kg
Max. Lastkapacitet: 120 kg
Materialsammansättning: 100% polyester
Särskilda egenskaper:
Med gungmekanism (låsbar och med justerbart motstånd)
Ryggstöd med nackstöd
Klädsel med elegant quiltat mönster
Sits:
Sittyta, ryggstöd och armstöd bekvämt stoppade
Med tygöverdrag
Stomme:
Material: Robust metallbas
Höjdjusterbar och svängbar
Fem lättrullande hjul
Kontorsstolen Rako imponerar med sin sofistikerade ergonomi och höga sittkomfort, vilket gör den idealisk för långa arbetsdagar på kontoret eller hemmakontoret.
Ryggstödet är ergonomiskt utformat och har ett nackstöd. Den steglöst höjdjusterbara skrivbordsstolen har en gungmekanism som gör det möjligt att justera lutningsspänningen variabelt. Sitsen kan också låsas fast ordentligt.
Den mjuka klädseln på sits, ryggstöd och armstöd är klädd med slitstarkt tyg av hög kvalitet. Det randiga quiltade mönstret bidrar till en modern look.
Kontorsstolen står på en robust metallram med fem lättrullande hjul.
Detaljer:
Total bredd: 60 cm
Total höjd: 117 - 128 cm
Totalt djup: 67 cm
Sitthöjd: 46 - 56 cm
Sittyta (B x D): 51 x 49 cm
Ryggstödets höjd (utan nackstöd): 57 cm
Huvudstödets höjd: 18 cm
Armstödens höjd: 63 - 73 cm
Vikt: 16 kg
Max. Lastkapacitet: 120 kg
Materialsammansättning: 100% polyester
Särskilda egenskaper:
Med gungmekanism (låsbar och med justerbart motstånd)
Ryggstöd med nackstöd
Klädsel med elegant quiltat mönster
Sits:
Sittyta, ryggstöd och armstöd bekvämt stoppade
Med tygöverdrag
Stomme:
Material: Robust metallbas
Höjdjusterbar och svängbar
Fem lättrullande hjul
Vår 5-stjärnprodukt för dig
ERGONOMISK: Kontorsstol med ryggstöd, nackstöd och många ergonomiska funktioner. Bekväm skrivbordsstol med särskilt hög sittkomfort för hälsosamt sittande.
FUNKTIONER: Skrivbordsstol med tiltmekanism. Lutningen kan ställas in steglöst och ryggstödet kan även låsas. Armstöden är bekvämt stoppade.
MATERIAL: Sits, ryggstöd och armstödsöverdrag i slitstarkt tyg. Modern look tack vare randigt quiltmönster i tygöverdraget.
STÅ: Stativ av kraftig metall och lättrullande hjul av kraftig plast. Kontorsstolen är steglöst höj- och sänkbar så att sitthöjden kan ställas in mellan 46 och 56 cm. Sitsen kan också svängas 360 grader.
DESIGN: Arbetsstolens utseende är modernt, enkelt och elegant i lika hög grad. Med sitt neutrala yttre passar skrivbordsstolen in i alla arbetsrum eller kontor.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 17 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 120 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | nej |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 56 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 57 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Rako |
| Sitsdjup: | 67 cm |
| Sitsvärme: | nej |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 46 cm |
| Sätesyta (BxD): | 51 x 49 cm |
| Total bredd: | 60 cm |
| Total höjd: | 117 - 128 cm |
| Totalt djup: | 67 cm |
| Typ av ryggstöd: | Lutningsbar, kan låsas i en position |
| Typ av stol: | Kontorsstol |
| Vikt ( Kg ): | 16 |
| sitthöjd: | 46 - 56 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de








