Kontorsstol XL Vaud Tyg Färg: mörkgrå
1 419,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Kontorsstol XL Vaud Tyg"
Kontorsstol XL Vaud Tyg
Denna kontorsstol är absolut perfekt för längre, tyngre personer tack vare gasfjädern som tål en kontinuerlig belastning på upp till 140 kg!Kontorsstolen Vaud är en robust, snygg och högvärdig arbetsstol med tjock stoppning och slitstark klädsel i tyg (100% polyester). Absolut perfekt som kontorsstol - inte bara för chefen!
Underedet är tillverkat av kromad metall vilken ger stabilitet. Med en kryssfot på fem lättgående rullar, för alla golvtyper.
Den justerbara sitshöjden garanterar en ergonomisk sittposition. Sitshöjden kan du anpassa med en spak under sätet. Den inbyggda gungmekanismen ger ökad rörelsefrihet. Anpassa motståndet efter dina rörelser och din vikt.
Mått:
Total höjd: 115 - 125 cm
Sitthöjd: 48 - 58 cm
Bredd: 65 cm
Djup: 73 cm
Sittyta: 54 x 52 cm
Höjd ryggstöd: 68 cm
Höjd armstöd: 70 - 80 cm
Max. belastning: 140 kg
Sits:
- Klädsel: tyg (100% polyester)
- Sits, arm- och ryggstöd med komfortablel stoppning
- Högt ryggstöd för ökad sittkomfort
Underrede:
- Material: metall i kromdesign
- inkl. 5 lättrullande hjul
- Höj- och sänkbar tack vare gasfjädern
Detaljer:
- Lämplig för längre och tyngre personer
- Gungfunktion för ökad rörlighet
- Komfortabelt sittande i flera timma
Skötselråd:
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
| Armstödets höjd: | 70 - 80 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 140 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | ja |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 58 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 68 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Xl vaud |
| Sitsdjup: | 73 cm |
| Sitsvärme: | nej |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 48 cm |
| Sätesyta (BxD): | 54 x 52 cm |
| Total bredd: | 65 cm |
| Total höjd: | 115 - 125 cm |
| Totalt djup: | 73 cm |
| Typ av ryggstöd: | Lutningsbar, kan låsas i en position |
| Typ av stol: | Kontorsstol |
| Vikt ( Kg ): | 18 |
| sitthöjd: | 48 - 58 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är ingen leksak.
- Observera uppsättnings- och skötselanvisningarna
- Använd endast denna artikel inomhus.









