1 419,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Endast 1 artiklar fortfarande tillgängliga
Nästan slutsåld
Artikelnummer: 319070
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Langford matstol"
Matrumsstol Langford
Den stoppade stolen Langford är det perfekta tillägget till hemtrevliga moderna rum och kommer att vara ett blickfång i alla rum. Stolen har en generöst stoppad sits och möjliggör därmed ett bekvämt sittande även under en längre tid. Sittkomforten kompletteras av ryggstödet och armstöden. Sitsöverdraget finns som tillval i konstläder eller tyg. På den 4-beniga basen av metall är denna vilstol stabil och stabil, dessutom finns det golvskydd under fötterna som förhindrar repor på golvet.
Materialsammansättning: 100 % polyuretan / 100 % polyester
Ca. Mått:
Total höjd: 83 cm
Total bredd: 67 cm
Total djup: 60 cm
Sätehöjd: 46 cm
Säteyta (BxD): 44 x 45 cm
Hög ryggstöd: 42 cm
Hög armstöd: 61 cm
Max. Max. belastning: 136 kg
Vikt: 10 kg
Sittplats:
Omslag: tyg
Omslag: konstläder
Sittplats, armstöd och ryggstöd bekvämt klädda
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Stomme:
Material: metall
Stabil fyrbent ram
Säkert stativ
Särskilda egenskaper:
Modernt utseende möter optimal komfort
Komfortabel sittning även efter flera timmar
Slitstarkt , lättskött överdrag
Vårdnadsinstruktioner:
Torka bort lätt nedsmutsning med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytorna med ett lämpligt tillbehör
Använd inte hushållsrengöringsmedel.
Den stoppade stolen Langford är det perfekta tillägget till hemtrevliga moderna rum och kommer att vara ett blickfång i alla rum. Stolen har en generöst stoppad sits och möjliggör därmed ett bekvämt sittande även under en längre tid. Sittkomforten kompletteras av ryggstödet och armstöden. Sitsöverdraget finns som tillval i konstläder eller tyg. På den 4-beniga basen av metall är denna vilstol stabil och stabil, dessutom finns det golvskydd under fötterna som förhindrar repor på golvet.
Materialsammansättning: 100 % polyuretan / 100 % polyester
Ca. Mått:
Total höjd: 83 cm
Total bredd: 67 cm
Total djup: 60 cm
Sätehöjd: 46 cm
Säteyta (BxD): 44 x 45 cm
Hög ryggstöd: 42 cm
Hög armstöd: 61 cm
Max. Max. belastning: 136 kg
Vikt: 10 kg
Sittplats:
Omslag: tyg
Omslag: konstläder
Sittplats, armstöd och ryggstöd bekvämt klädda
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Stomme:
Material: metall
Stabil fyrbent ram
Säkert stativ
Särskilda egenskaper:
Modernt utseende möter optimal komfort
Komfortabel sittning även efter flera timmar
Slitstarkt , lättskött överdrag
Vårdnadsinstruktioner:
Torka bort lätt nedsmutsning med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytorna med ett lämpligt tillbehör
Använd inte hushållsrengöringsmedel.
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Der gepolsterte Sitz und die bequemen Arm- und Rückenlehne bieten einen hohen Sitzkomfort. Die Formgebung des Stuhls ermöglicht ein bequemes Verweilen auch über mehrere Stunden hinweg.
Das robuste Metallgestell ist mit Bodenschonern ausgestattet, diese verhindern das Rutschen und hinterlassen keine Streifen oder Kratzer auf Fliesen, Parkett oder Laminat.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 83 cm I Gesamtbreite: 67 cm I Gesamttiefe: 60 cm I Sitzhöhe: 46 cm I Sitzfläche (BxT): 44 x 45 cm I Höhe Rückenlehne: 42 cm I Höhe Armlehne: 61 cm I Max. Belastbarkeit: 136 kg I Gewicht: 10 kg
Dank der verarbeiteten Materialien ist dieser Stuhl besonders pflegeleicht. Leichte Verschmutzung einfach mit einem feuchtem Baumwolltuch abwischen.
Wählen Sie Ihren persönlichen Favoriten aus verschiedenen Varianten aus. Kunstleder: bordeauxrot, braun, creme, gelb, grau, grün, orange, rot, schwarz, weiß I Stoff: beige, blau, braun, creme, dunkelgrau, gelb, grau, grün, lila, rot, schwarz oder taupe
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 61 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 136 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 46 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 42 cm |
| Serienname: | Langford |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 45 cm |
| Säteshöjd Min: | 46 cm |
| Total bredd: | 67 cm |
| Total höjd: | 83 cm |
| Totalt djup: | 60 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 10 |
| sitthöjd: | 46 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal viktkapacitet 136 kg.
- Den här artikeln är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd den här artikeln endast inomhus.
- Den här artikeln är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd den här artikeln endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de










