Lounge Stol Club Konstläder Färg: svart
1 119,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Lounge Stol Club Konstläder"
Matsalsstol Club Konstläder
Design Matstol Club är en komfortabel, gedigen och samtidigt stilfull sittplats för daglig användning. Denna matstol är den perfekta kompletteringen till moderna, trendiga heminredningar.
Sittytan är ganska bred och generös och har en tjock stoppning, vilken ger utmärkt sittkomfort även under längre tid. Klädsel av slitstarkt konstläder är lätt att rengöra. Denna matsalsstol är steglöst höjdjusterbar samt snurrbar i 360 grader. Underredet i förkromade metall med en stabil trumpetfot med golvskydd.
En praktisk och flexibel stol!
Materialsammansättning: 100% polyuretan
Mått:
Total höjd: 74 - 88 cm
Total bredd: 44 cm
Totalt djup: 49 cm
Sitthöjd: 41 - 55 cm
Sittyta (BxD): 44 x 39 cm
Höjd ryggstöd: 33 cm
Vikt: 7 kg
Sits:
- Klädsel: konstläder (100% polyuretan)
- Sits kan roteras i 360 grader
- Höjdjusterbar
- Sits behagligt stoppad
Underrede:
- Material: förkromad metall
- Trumpetfot med golvskydd
- Säker och stabil
Detaljer:
- Steglöst höjdjusterbar
- Modern design möter optimal komfort
- Stabil konstruktion och slitsark klädsel
- Komfortabelt sittande under flera timmar
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med en fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
| Belastning: | 120 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | kromad metall |
| Maximal sitthöjd: | 64 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 25 cm |
| Serienname: | Club |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 34 cm |
| Säteshöjd Min: | 48 cm |
| Sätesyta (BxD): | 43 x 34 cm |
| Total bredd: | 43 cm |
| Total höjd: | 71 - 87 cm |
| Totalt djup: | 50 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 7 |
| sitthöjd: | 48 - 64 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av utbildad personal.




