1 079,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 317798
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Lounger Granby"
Solstol Granby
Lounger Granby är det perfekta komplementet till mysiga, moderna rum och kommer att bli ett blickfång i varje rum. Det höga ryggstödet och den behagliga och bekväma stoppningen gör att du kan sitta bekvämt även under en längre tid. Tack vare lättskötta material kan fåtöljen rengöras snabbt och enkelt när som helst. På den moderna 4-benta metallramen står den här stolen bra för alla tillfällen, och det finns golvskydd under fötterna för att förhindra att golvet repas.
Materialsammansättning: 100% polyester
Cirka mått:
Total höjd: 79 cm
Total bredd: 63 cm
Totalt djup: 71 cm
Sitthöjd: 43 cm
Sits (BxD): 63 x 54 cm
Ryggstödets höjd: 41 cm
Max lastkapacitet: 135 kg
Vikt: 8 kg
Plats:
Omslag: tyg
Bekväm sittställning tack vare ryggstödet
Sits och ryggstöd bekvämt vadderat
Ram:
Material: metall
Säker fot
Stabil fyrbensram
Särskildheter:
Modern, funktionell design
Stabil konstruktion & hållbart skydd
Sitter bekvämt även efter flera timmar
Skötselråd:
Torka av lätt smuts med en fuktig bomullstrasa
För rengöring rekommenderar vi en bomullstrasa fuktad med ljummet vatten
Sug endast ytor med lämpligt fäste
Lounger Granby är det perfekta komplementet till mysiga, moderna rum och kommer att bli ett blickfång i varje rum. Det höga ryggstödet och den behagliga och bekväma stoppningen gör att du kan sitta bekvämt även under en längre tid. Tack vare lättskötta material kan fåtöljen rengöras snabbt och enkelt när som helst. På den moderna 4-benta metallramen står den här stolen bra för alla tillfällen, och det finns golvskydd under fötterna för att förhindra att golvet repas.
Materialsammansättning: 100% polyester
Cirka mått:
Total höjd: 79 cm
Total bredd: 63 cm
Totalt djup: 71 cm
Sitthöjd: 43 cm
Sits (BxD): 63 x 54 cm
Ryggstödets höjd: 41 cm
Max lastkapacitet: 135 kg
Vikt: 8 kg
Plats:
Omslag: tyg
Bekväm sittställning tack vare ryggstödet
Sits och ryggstöd bekvämt vadderat
Ram:
Material: metall
Säker fot
Stabil fyrbensram
Särskildheter:
Modern, funktionell design
Stabil konstruktion & hållbart skydd
Sitter bekvämt även efter flera timmar
Skötselråd:
Torka av lätt smuts med en fuktig bomullstrasa
För rengöring rekommenderar vi en bomullstrasa fuktad med ljummet vatten
Sug endast ytor med lämpligt fäste
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Entspannung pur - Genießen Sie optimalen Sitzkomfort mit dem Lounger Granby, ausgestattet mit einer 360 Grad Drehfunktion und einer luxuriösen Polsterung für Ihre persönliche Wohlfühloase.
Qualität trifft Design - Ein langlebiger, angenehmer Stoffbezug und ein stabiles Metallgestell vereinen sich in diesem Lounger, um Ihnen sowohl Style als auch Stabilität zu bieten.
Bodenschonend & Belastbar - Dieser Polsterstuhl schützt mit integrierten Bodenschonern Ihren Fußboden und trägt zuverlässig bis zu 135 kg Gewicht.
Vielfältige Einsatzmöglichkeiten - Ob als Lesesessel oder modernes Designelement, der Granby Lounger fügt sich perfekt in jedes Wohnambiente ein.
Einfacher Zusammenbau - Mit wenigen Handgriffen ist der Sessel aufgebaut, sodass Sie ohne lange Wartezeit in den Genuss Ihres neuen Möbelstücks kommen.
Egenskaper
| Belastning: | 136 kg |
|---|---|
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Inklusive pall: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | metall matt svart |
| Maximal sitthöjd: | 43 cm |
| Nackstöd finns: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Serienname: | Granby |
| Sitsdjup: | 54 cm |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 43 cm |
| Total bredd: | 63 cm |
| Total höjd: | 79 cm |
| Totalt djup: | 71 cm |
| Typ av möbler: | Fåtölj (för inomhusbruk) |
| Typ av ryggstöd: | Ej justerbart |
| Typ underrede: | Låga ben (upp till 10 cm) |
| Uppresningshjälp: | nej |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 8 |
| sitthöjd: | 43 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 135 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera användnings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av utbildad personal.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera användnings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av utbildad personal.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de










