859,90 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 1011826116
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Matplatsstol Ina Tyg"
Matstol Ina - smakfull och klassisk design
Stilig köksstol med stabilt underrede i trä och komfortabelt stoppad sittdyna med klädsel i slitstarkt och lättskött tyg. En stilfull och elegant sittplats som samtidigt kommer med ett varmt och välkomnande uttryck.
Bred sittyta och högt ryggstöd ger optimal sittkomfort så att det känns mycket bekvämt att sitta i denna stol även under längre tid.
Matplatsstol Ina utmärker sig av bästa kvalitet och lång livslängd. Passar till eleganta och moderna inredningar.
Mått:
Total höjd: 91 cm
Total bredd: 41 cm
Totalt djup: 47 cm
Sitthöjd: 47 cm
Sittyta (BxD): 41 x 42 cm
Max. belastning: 125 kg
Sits:
- Material: tyg (100% polyester)
- Bekvämt stoppad sitt- och ryggdyna
- Högt ryggstöd för ökad sittkomfort
Underrede:
- Material: trä
- Stabilt underrede med fyra ben
Detaljer:
- Förstklassiga material
- Stabil konstruktion och slitstark klädsel
- Komfortabelt sittande även under flera timmar
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med en fuktad bomullstrasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Den stoppade sitsen och den bekväma ryggstödet ger hög sittkomfort. Stolens utformning gör att du kan sitta bekvämt i flera timmar.
Den robusta träramen är utrustad med golvskydd som förhindrar att stolen glider och lämnar inga streck eller repor på kakel, parkett eller laminat.
Ca. Mått: Totalhöjd: 91 cm I Totalbredd: 41 cm I Totaldjup: 47 cm I Sitthöjd: 47 cm I Sittdyna (BxD): 41 x 42 cm I Ryggstöds höjd: 38 cm I Max. belastning: 125 kg I Vikt: 6 kg I Ben: 4 x 4 cm
Tack vare de använda materialen är denna stol särskilt lättskött. Torka enkelt bort smuts med en fuktig bomullstrasa.
Välj din favorit bland upp till fyra färger: brun, creme, mörkgrå eller ljusgrå och upp till två ramfärger: cappuccino och svart.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
| Belastning: | 125 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | cappuccino |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | trä |
| Maximal sitthöjd: | 47 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 44 cm |
| Serienname: | Ina |
| Sitsdjup: | 42 cm |
| Säteshöjd Min: | 47 cm |
| Sätesyta (BxD): | 41 x 42 cm |
| Total bredd: | 41 cm |
| Total höjd: | 91 cm |
| Totalt djup: | 47 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 6 |
| sitthöjd: | 47 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 115 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppsättnings- och vårdanvisningarna.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppsättnings- och vårdanvisningarna.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de












