1 579,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 1518760105
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Matsalsstol Cassidy Tyg"
Matsalsstol Cassidy Tyg - modern och elegant!
Matstolen Cassidy imponerar inte bara med sina utmärkta sittegenskaper men övertygar framför allt med sin spännande materialblandning av slitstarkt tyg och robusta ben i trä. Det behagligt stoppade ryggstöd och sittyta är försedda med dekorativa sömmar och gör denna stolen till en riktig blickfångare. Den 4-beniga ramen av trä är ger stabilitet och hållbarhet. Du kan välja mellan olika färger av ben och sitsar.
Mått:
Total höjd: 83 cm
Total bredd: 67 cm
Totalt djup: 60 cm
Sitthöjd: 46 cm
Sittyta (BxD): 44 x 45 cm
Höjd ryggstöd: 42 cm
Max. belastning: 150 kg
Sits:
- Klädsel: tyg (100% polyester)
- Sits, arm- och ryggstöd med komfortabel stoppning
- Stilfulla, dekorativa sömmar
Underrede:
- Material: trä
- Stabilt underrede med fyra ben
- Gediget utförande
Detaljer:
- Lättskötta ytor
- Modern design möter optimal komfort
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Durch die gepolsterte Sitzfläche und die bequemen Armlehnen bietet dieser Esszimmerstuhl einen hohen Sitzkomfort. Der stilvolle Stuhl mit pflegeleichtem Stoffbezug fügt sich durch das schlichte edle Design harmonisch in jeden Raum ein.
Das robuste Holzgestell ist mit Bodenschonern ausgestattet, diese verhindern das Rutschen und hinterlassen keine Streifen oder Kratzer auf Fliesen, Parkett oder Laminat.
Ca. Maße: Gesamtbreite: 67 cm | Gesamttiefe: 60 cm | Gesamthöhe: 83 cm | Sitzhöhe: 46 cm | Sitzfläche (BxT): 44 x 45 cm | Rückenlehnenhöhe: 42 cm | Armlehnenhöhe: 61 cm | Max. Belastbarkeit: 150 kg
Die Formgebung des Stuhls und die hochwertige Polsterung ermöglichen eine bequemes Verweilen auch über mehrere Stunden hinweg. Überzeugen Sie sich selbst von den Vorzügen dieses Modells.
Wählen Sie aus bis zu 13 Bezugsfarben: Beige, Blau, Braun, Creme, Dunkelgrau, Gelb, Grau, Grün, Lila, Orange, Rot, Schwarz oder Taupe. Darüber hinaus stehen bis zu 6 Gestellfarben zur Verfügung (siehe Bestellsortiment).
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 22 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 150 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | natura |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | trä |
| Maximal sitthöjd: | 46 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 42 cm |
| Serienname: | Cassidy |
| Sitsdjup: | 45 cm |
| Säteshöjd Min: | 46 cm |
| Sätesyta (BxD): | 44 x 45 cm |
| Total bredd: | 67 cm |
| Total höjd: | 83 cm |
| Totalt djup: | 60 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 12 |
| sitthöjd: | 46 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 150 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera installations- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera installations- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de





