819,90 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
ej tillgänglig
Slutsåld
Artikelnummer: 152674101
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Matsalsstol Elva Konstläder"
Matsalsstol Elva Konstläder
Design Matstol Elva är en komfortabel, gedigen och samtidigt stilfull sittplats. Denna matstol är den perfekta kompletteringen till moderna, trendiga heminredningar.
Sittytan är ganska bred och generös och det höga ryggstödet ger utmärkt sittkomfort även under längre tid. Sits med bekvämt stoppad dyna. Klädsel i konstläder med dekorativa sömmar. De utsökta materialen är ganska lättskötta och slitstarka. Denna matsalsstol är steglöst höjdjusterbar samt snurrbar i 360 grader.
En praktisk och flexibel stol!
Mått:
Total höjd: 81 - 97 cm
Total bredd: 44 cm
Totalt djup: 60 cm
Sitthöjd: 43 - 59 cm
Sittyta (BxD): 44 x 41 cm
Höjd ryggstöd: 41 cm
Sits:
- Klädsel: konstläder (100% polyuretan)
- Bekväm sittställning med ryggstöd
- Sits behagligt stoppade
Underrede:
- Material: förkromad metall
- Trumpetfot med golvskydd
- Höjdjusterbar och snurrbar
Detaljer:
- Stabil konstruktion och slitsark klädsel
- Komfortabelt sittande under flera timmar
- Modern design möter optimal komfort
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med en fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Der Esszimmerstuhl Elvas ist eine bequeme und zugleich stilvolle Sitzgelegenheit für den täglichen Gebrauch. Der Stuhl verfügt über eine 360° drehbare Sitzfläche und ist stufenlos höhenverstellbar.
Das solide Metallgestell in Chrom-Optik sorgt für einen sicheren Stand und wirkt dank des Trompetenfußes besonders elegant. Unter dem Trompetenfuß befinden sich Bodenschoner, die ein Verkratzen des Bodens verhindern.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 81 - 97 cm I Gesamtbreite: 44 cm I Gesamttiefe: 60 cm I Sitzhöhe: 43 - 59 cm I Sitzfläche (BxT): 44 x 41 cm I Höhe Rückenlehne: 41 cm I Gewicht: 8 kg.
Der zeitlose und moderne Polsterstuhl Elvas wertet Ihre Räumlichkeiten optisch auf und ergänzt wunderbar jedes Wohnambiente.
Wählen Sie Ihren persönlichen Favoriten aus bis zu acht verschiedenen Farben aus: orange, grün, rot, braun, grau, creme, weiß, schwarz.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 120 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | kromad metall |
| Maximal sitthöjd: | 59 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 41 cm |
| Sitsdjup: | 41 cm |
| Säteshöjd Min: | 43 cm |
| Sätesyta (BxD): | 44 x 41 cm |
| Total bredd: | 44 cm |
| Total höjd: | 81 - 97 cm |
| Totalt djup: | 60 cm |
| Typ av matsalsstol: | Skalsits |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 8 |
| sitthöjd: | 43 - 59 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de




